Коли з'явилися перші люди.

Питання про походження перших людей досі залишається спірним. Релігійні догмати стверджують, що людина була створена Богом. Космологічна теорія припускає вплив інопланетних цивілізацій на розвиток життя на Землі. Існує також думка про те, що людство - аномальний елемент прогресу. Науковий підхід полягає у вивченні розвитку людей як складової частини біологічної еволюції на планеті. Саме численні дослідження антропологів, археологів, генетиків та інших фахівців дозволили визначити час появи перших людей.
Інструкція
1
Центром раннього розвитку спільних предків людини і мавп - гомінідів - була Африка. Тут 5-6 млн років тому на континенті жили племена, що мешкали переважно на деревах. Поступово пристосовуючись до інших середах проживання (савана, річки), предки людей виробляли нові навички поведінки і мінялися зовні.
2
Близько 4 млн років тому з'явилися австралопітеки - «південні мавпи». Вони не мали вовни, потужних іклів і м'язистих лап. Австралопітеки погано стрибали по деревах, але вміли вільно ходити на двох ногах, не спираючись при цьому на землю руками.
3
Новий виток еволюції пов'язаний зі збільшенням мозку гомінід. Почався цей процес приблизно 2,4 млн років тому у представників гілки Homo Habilis - «людина уміла». Їм стало під силу виготовити найпростіші знаряддя з каменю та обробляти ними туші спійманих тварин.
4
На зміну «людині вмілому» прийшов «людина працює» - Homo ergaster. Близько 2 млн років тому він навчився полювати на велику дичину. М'ясо, переважна в раціоні гомінідів, дало поштовх до прискореного розвитку головного мозку і збільшення розмірів тіла.
5
Ще через мільйон років відбулася перша хвиля переселення людиноподібних особин за межі Африки. На іншому континенті - в Євразії - з'явилися племена Homo erectus («людини прямостоячі»). Найвідомішими і вивченими представниками цієї гілки є пітекантропи («люди-мавпи») і синантропи («китайські люди»). Ці предки людини вміли ходити прямо, з високо піднятою головою. Їх мозок був досить розвинений, щоб збирати каміння, відламувати палиці від дерев, виготовляти кам'яні знаряддя для праці і полювання. Крім того, «людина прямостоящий» використовував вогонь, щоб зігрітися і приготувати їжу. Саме здатність створювати нові речі, що не мають аналогів у природі, антропологи вважають порогом еволюції. Переступивши його, тварина стала людиною.
6
Від пітекантропів 200 тисяч років тому відокремилося плем'я неандертальців. Саме їх часто називають прямими предками сучасної людини. Однак вченим не вистачає даними для остаточного підтвердження цієї гіпотези. Неандертальці мали об'єм мозку, відповідний мозку людей теперішнього часу. Вони успішно розводили і підтримували вогонь, готували гарячу їжу. У неандертальців відзначені перші прояви релігійної свідомості: померлих одноплемінників вони ховали в землі, а могили прикрашали квітами.
7
Вінець еволюції людиноподібних мавп - Homo sapiens («людина розумна») - вперше виявив себе в Африці близько 195 тисяч років тому, а в Азії - більше 90 тисяч років тому. Пізніше племена переселилися в Австралію (50 тисяч років тому) і Європу (40 тисяч років тому). Представники цієї гілки були вправними мисливцями і збирачами, добре орієнтувалися на місцевості, вели просте домашнє господарство. «Людина розумна» поступово витіснив неандертальців і став єдиним представником роду Homo на планеті.