Як скласти редакційний графік.

Робота редакції - складний механізм, в якому все має функціонувати без перебоїв. Одна невелика помилка або зволікання - і номер газети чи журналу може не вийти в строк. Щоб уникнути різних неприємних і непередбачуваних ситуацій, необхідний редакційний графік або план. Графіки бувають різні - на один номер, на тиждень, квартал, місяць, рік.
Інструкція
1
Припустимо, вам потрібно скласти редакційний план на здачу найближчого номера журналу. Припустимо, ви - випусковий редактор спеціалізованого щомісячного журналу для власників торгових точок. В запасі на допечатную підготовку видання у вас є один місяць. Першим ділом вам необхідно позначити тему номера. Наприклад, актуально буде зараз поговорити з підприємцями про особливості літньої торгівлі.
2
Далі необхідно в рамках обраної теми номера розписати детальніше, які статті і рекламні модулі будуть розміщені в журналі. Накресліть таблицю: у першому стовпчику розпишіть посторінково всі розвороти видання, у другому - рубрику і тематику статей і рекламних модулів, у третьому - прізвище автора, який готує матеріал, у четвертому - обсяг статті.
3
Потім визначтеся, до якого терміну повинен бути підготовлений кожен матеріал. Це також можна відзначити в створеній таблиці. Не забувайте, що на підготовку матеріалів журналістам потрібно час для збору фактури, проведення інтерв'ю, написання текстів. А щоб журнал вчасно потрапив в друкарський цех, також буде потрібно час і на роботу інших, не менш важливих, співробітників редакції. Врахуйте ці моменти при складанні графіка.
4
Також в редакційному плані необхідно відзначити терміни роботи верстальників, коректорів та інших фахівців, що працюють над створенням номера. Для зручності можна зробити ще одну таблицю. У ній відзначте терміни, які будуть потрібні на вичитку текстів редактором, верстку сторінок, роботу коректора. Залиште в запасі день-два на виправлення помилок, знайдених коректором і звірку виправлень. Також буде потрібно час на затвердження номера головним редактором.
5
Не забудьте ознайомити з графіком і термінами роботи колектив редакції. Кожен із співробітників повинен знати, коли йому потрібно підготувати матеріал, віднімати тексти або зверстати сторінки. Важливо, щоб цей план був перед очима всіх фахівців протягом робочого процесу. Не менш необхідний контроль випускового редактора, щоб терміни, поставлені в графіці, дотримувалися.