Як обчислювати час в різних містах.

Час в різних містах визначається по їх приналежності до годинних поясах, або зонам. Відкривши перед собою відповідну карту, можна дізнатися час в будь-якій точці земної кулі.
Інструкція
1
За рахунок обертання нашої планети навколо Сонця в одній точці Землі може бути день, а в іншій - ніч. Тому для зручності жителів і розрахунку часу планету умовно поділили на часові пояси, або зони. Всього їх 24, як і годин у добі. Пояси протягуються від одного полюса Землі до іншого відповідно до меридіанами. Тому нульовий меридіан одночасно обмежує і нульовий часовий пояс, який відраховується від Грінвічської обсерваторії біля Лондона.
2
На схід від Грінвіча в кожному часовому поясі, якщо вважати по порядку, додається одна година. Відповідно, на захід час, навпаки, зменшується також на 1 годину. Тому, якщо при визначенні часових поясів пишуть «Москва, +3: 00», це означає, що наша столиця знаходиться в 3-й часовий зоні на схід від Грінвіча. І на кремлівських годиннику щоразу буде на 3 години більше, ніж в Грінвічі.
3
Географічно часових поясів всього 24. Але місцевий час в різних містах не завжди відповідає «географічним». Наприклад, в Росії єдиний час встановлено для кожного суб'єкта. А що, якщо він географічно знаходиться в декількох часових поясах? У такому разі його умовно відносять до одного поясу, адміністративному. Тому для точного визначення часу на Землі необхідна спеціальна карта часових поясів, де точно позначено, яка поправка діє на кожній з територій. Тому на ділі поясів, або, як їх позначають по-англійськи, UTC, більше. В деяких приймається навіть не «кругле» час. Наприклад, Індія знаходиться в UTC + 5: 30. За допомогою нехитрих обчислень виходить, що, коли в Москві опівночі, в Індії вже пів на третю ранку.