Як змінити формат книги для Nokia.

Сучасні технічні винаходи значно спрощують життя. Якщо в телефоні є можливість читати книги, то він стає легкою переносний бібліотекою, користуватися якою можна в будь-який час і в будь-якому місці. Щоб читати книги на Nokia, необхідно правильно адаптувати друковані видання, змінивши їх формат.
Вам знадобиться
  • - телефон Nokia;
  • - інтернет;
  • - комп'ютер;
  • - файл з книгою.
Інструкція
1
Виберіть книгу, формат якої хочете змінити. Для швидшої роботи помістіть її в спеціально створену папку на робочому столі або в зручній для вас директорії на комп'ютері. Обов'язково зверніть увагу, який первісний формат у книги. Він позначений трьома буквами після назви, наприклад, .txt, .doc, .fb2 і пр.
2
Скачайте c сайту виробника програму Nokia PCSuite. Встановіть її на свій комп'ютер. Необхідно провести синхронізацію програми з телефоном. Підключіть свій гаджет до комп'ютера за допомогою кабелю або Bluetooth-з'єднання. Запустіть встановлену програму, вона автоматично знайде приєднаний телефон.
3
Щоб книга добре распознавалась мобільним телефоном, її необхідно перетворити в правильний формат - JAVA. Для цього скачайте і встановіть на комп'ютер програму Shasoft eBook - вона читає книжкові файли, записані в будь-якому форматі. У вільному доступі вона розташовується на сайті розробника за адресою shasoft.com. Використовуючи цю програму, ви з легкістю змініть формат потрібної книги для Nokia.
4
Запустіть програму Shasoft eBook. У правій верхній області вікна натисніть кнопку з трьома крапками. У вікні, провідника знайдіть збережений файл з книгою, використовуйте команду «Відкрити».
5
У новому вікні з'являться всі можливі кодування обраного файлу. Щоб вибрати ту, яка підходить вам, послідовно перевірте всі рядки. Лівою кнопкою миші виділіть кодування, натисніть кнопку «Далі». Якщо на екрані відобразилися незрозумілі ієрогліфи, використовуйте команду «Назад». Правильним кодуванням буде та, після трансформації якої ви зможете легко прочитати текст. Натисніть кнопку «Далі».
6
У вікні заповніть потрібні дані про книгу. Особливу увагу приділіть рядку «Назва в транслітерації» - введене вами назва буде використано для позначення файлів в телефоні. Натисніть кнопку «Далі». У новому вікні вам буде запропоновано встановити необхідні параметри для картинок в документі. Якщо ваша книга не містить зображень, пропустіть це вікно, натиснувши клавішу «Далі».
7
Оберіть модель вашого телефону з спадаючого списку. Вивчіть дані, які відобразяться у вікні. Вони являють собою вказівку клавіш для управління функціями книги при читанні.
8
В передостанньому вікні вкажіть додаткові параметри. Яка версія JAVA використовується у вашій моделі телефону, дізнайтеся з інструкції. Якщо вона втрачена, встановіть MIDP 1.0, який відтворюється на всіх мобільних пристроях. У вікні «Максимальний розмір мидлета» вкажіть значення «4096». Це значить, що програма створить книгу в одному установчому файлі, не розбиваючи його на декілька.
9
Виберіть папку, в яку будуть поміщені створені програмою файли. Обов'язково запам'ятайте її адресу, щоб потім без проблем перенести книгу на мобільний телефон Nokia. Натисніть кнопку «Готово».
10
Відкрийте папку, в якій зберегли книгу зі зміненим форматом під Nokia. Знайдіть файл, назва якого має закінчення ".jar". Його іконка повинна мати вигляд програми Nokia PC Suite. Подвійним кліком активуйте програму установки, дочекайтеся її завершення.