Як виглядає місячний календар.

На відміну від звичних календарів, заснованих на русі Сонця, місячний календар заснований на періодичності руху єдиного супутника Землі і зміні його фаз. Саме вони і занесені в сітку місячного календаря. Вважається, що від положення Місяця залежать самопочуття людини, її активність і психологічний комфорт.
Інструкція
1
Як і в звичайному календарі, в місячному є свої добу. Тривають вони від одного сходу Місяця до іншого, і лише в перший день місяця вони відраховуються від молодика. Слід знати, що місячна доба не тільки не збігаються за тривалістю з календарними, а й сильно відрізняються від них.
2
Проміжок часу між двома однаковими фазами називаєтьсясинодичним місяцем. В середньому, він дорівнює 29 з половиною сонячним дням, тому рік поділений на повноцінні і неповноцінні місяці. У повноцінному місячному місяці 30 днів, в неповноцінному ж - 29. Вважається, що короткий місяць негативно позначається на самопочутті людей.
3
Місячний календар включає в себе кілька фаз. Молодик позначається в ньому порожнім кружком. У ці дні супутник не видний на небі, так як проходить між Сонцем і Землею. До Землі повернена неосвітлена сторона Місяця. У день перед молодиком прийнято підбивати підсумки місяця, а в день після молодика - будувати плани.
4
Фаза зростаючого Місяця позначається колом, права половина якого зафарбована. Цей період прийнято ділити на дві чверті. Перша чверть - коли видно менше половини небесного тіла. Друга чверть починається, коли видно більше половини зростаючого Місяця. У цей час прийнято займатися плануванням справ. До кінця другої фази можна починати здійснити задумане.
5
Повний місяць позначається повністю зафарбовані кругом. У ці дні вплив Місяця на людей стає найбільш сильним. Підвищується активність, нервозність, збільшується число нещасних випадків.
6
Місяць у календарі позначається колом, ліва половина якого зафарбована. Як і під час зростаючого місяця, цю фазу також прийнято ділити на чверті. Третя чверть закінчується тоді, коли на небі залишається половина місячного диска, і починається четверта. Під час третьої чверті слід постаратися завершити складні справи, так як з четвертої ваші сили підуть на спад.
Зверніть увагу
У північній півкулі користуються відомим прийомом: якщо до місячного серпа можна так приставити уявну "паличку", щоб вийшла буква "Р" (зростаючий), то місяць зростає, якщо ж місяць виглядає, як буква "С" (старий ), то він убуває. На такій близькій відстані Місяць виглядає більш яскравою.
Корисна порада
Через 2-3 дні після молодика тонкий серп Місяця з'являється незабаром після заходу Сонця. Це молода або зростаюча Місяць. Через тиждень після молодика диск Місяця виглядає освітленим наполовину. Тому поверхню Місяця висвітлюється прямими сонячними променями. Тіні від нерівностей рельєфу тут дуже глибокі і чорні, оскільки немає розсіяного світла. Та й Сонце з місячної поверхні буде виглядати набагато яскравіше.