Як відновити атрофовані м'язи.

Через тривалої нерухомості в результаті травми або іншого захворювання м'язи хворого можуть атрофуватися. Для виправлення ситуації лікарі розробили кілька методик, які допоможуть видужуючому повернути рухливість.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем з приводу того, коли і в якому режимі ви зможете почати тренування. Якщо ви ще не можете рухати якою-небудь частиною тіла, намагайтеся розминати інші м'язи, по можливості робіть мінімальну зарядку, навіть у лежачому положенні. Це допоможе вам тримати себе в тонусі.
2
Запишіться на заняття лікувальною фізкультурою. Щоб заняття дійсно стали корисні для вас, їх повинен вести фахівець з відновлювальної медицини. Якщо у вас були дуже серйозні пошкодження, вам слід отримати у лікаря індивідуальну програму реабілітації. Будьте готові до того, що повне відновлення займе багато часу. Наприклад, люди з травмами спинного мозку, що не призвели до повного паралічу, повинні займатися по годині в день практично щодня протягом п'яти-семи місяців для повного відновлення рухової активності. При більш легких травмах відновлення може піти швидше.
3
Дізнайтеся у свого викладача, чи зможете ви додатково займатися вода. Це прискорить ваше повернення до здорового стану. Для повноцінних занять вам можуть знадобитися найпростіші спортивні снаряди, наприклад, гантелі та інші. Їх можна купити в спортивних магазинах.
4
Організуйте для себе сеанси лікувального масажу. При бажанні фахівець на додаткові гроші зможе приходити до вас додому. Масаж допоможе вам розслабити м'язи після тренування і уникнути їх затікання.
5
Правильно харчуйтеся. Для відновлення і нарощування м'язової маси корисні білки - м'ясо помірної жирності, птиця, риба, особливо морська, морепродукти. Будьте обережні з яйцями - в них міститься достатньо багато холестерину. Якщо ви їх дуже любите, з'їдайте не більше одного жовтка в два дні, а білки можна вживати практично без обмеження.