Як не втратити свій бізнес.

Для багатьох компаній одним з основних, а часом і єдиним шляхом розвитку бізнесу стає залучення стратегічного інвестора. З його появою пов'язують дуже райдужні надії, але не завжди враховують, що недобросовісний інвестор може мати свої власні плани на ту компанію, в яку він вклав гроші. Небезпека для вашого бізнесу можуть представляти і позикодавці. Щоб не втратити свій бізнес, підприємці повинні завжди чітко усвідомлювати, дотримуватися і захищати свої комерційні інтереси.
Інструкція
1
Не будьте зайво довірливим. Ще до укладення угоди зберіть максимально можливу інформацію про інвестора. Цілком можливо, що на його рахунку вже числяться поглинені при інвестуванні компанії, і ви можете стати потенційною жертвою. Чи не розкривайте передбачуваному інвестору ту конфіденційну комерційну інформацію, яка не відноситься безпосередньо до угоди. Особливо це стосується інформації про клієнтів, постачальників та замовників.
2
Не економте на грамотному юридичному супроводі подібних угод, укладання яких має оформлятися документами, з якими згодом можна буде звернутися до суду. У разі передачі інвестору конфіденційної інформації укладіть додаткову угоду про це і збережіть в таємниці відомості, які можуть перешкоджати процесу поглинання вашого бізнесу.
3
Але втратити свій бізнес ви можете не тільки «впустивши» в свою компанію стратегічного інвестора. Відомі випадки, коли в ролі загарбників виступали позикодавці і, зокрема, банки, які надавали кредити підприємству. Самий банальний, але від цього не менш цінну пораду, яку можна дати в цьому випадку - не слід допускати прострочення оплати по кредитах, які є «страховим випадком» і дають позикодавцеві право на відторгнення вашої власності.
4
Прострочена заборгованість може бути сформована штучно самим позикодавцем. Це робиться просто - достатньо вказати в договорі позики невірні реквізити одержувача, і ви ризикуєте не повернути взяті в борг гроші в ті терміни, які обумовлені. В цьому випадку починають діяти жорсткі штрафні санкції. На майно компанії може бути накладено арешт і вироблені стягнення щодо активів компанії.
5
Подумайте добре, перш, ніж залучати інвестиції або брати великі позики для розвитку свого бізнесу. Проведіть консультації з юристами на предмет можливих фінансових ризиків. Якщо ви зможете обійтися без залучених коштів - не використовуйте інвестиції і позики і спробуйте обійтися своїми силами.