Як встановити теплицю з полікарбонату.

Встановлюючи теплиці на ділянках, садівники захищають рослини від несприятливих погодних умов. Перед початком роботи слід ретельно підготувати ділянку, на якій знаходитиметься об'єкт. Теплиці із стільникового полікарбонату мають металевий каркас, який необхідно зібрати і встановити перед натяжкою матеріалу. Після натяжки стільникового полікарбонату садівник-любитель може висаджувати в теплицю рослини.
Вам знадобиться
  • готовий каркас з металевого профілю, листи шиферу, гайкові ключі на 8 мм, гострий ніж, шурупи, шуруповертлісти стільникового полікарбонату товщиною 4 мм, брус 100 * 100 мм, або 150 * 150 мм, ножівка по дереву, саморізи по дереву
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде розташовуватися теплиця. Найкраще розмістити її в глибині садової ділянки, на відстані 10 м від будівель та 3 м від кущів малини, яблунь та інших фруктових дерев. Постарайтеся вибрати місце достатньо освітлене і без протягів. Для підвищення прогріву встановіть теплицю таким чином, щоб її довга сторона дивилася на південь.
2
Підготуйте обрану ділянку. Для цього зніміть на штик лопати родючий шар ґрунту по всій площі, на якій стоятиме теплиця. Видаліть коріння рослин із землі. Складіть в купу знятий ґрунт і залиште на 12 місяців. Візьміть листи шиферу і заглибити їх навколо майбутніх бортів будови на 30-40 см. Це захистить коріння рослин від багаторічних бур'янів.
3
Зберіть каркас теплиці. Почніть з торців. Змонтуйте їх по черзі. Верхню торцеву дугу і торцеві розпірки зафіксуйте на рамі дверей за допомогою болтів. До дуги і розпіркам приєднаєте торцеві стійки. На торці зафіксуйте болтами проміжні розпірки. Проміжні дуги і проміжні стійки змонтуйте за допомогою болтів з поздовжніми розпірками. Встановіть торець горизонтально. Другий торець зберіть по аналогії.
4
Все, що залишилися дуги і другий торець з'єднайте між собою послідовно через поздовжні розпірки. Болтові з'єднання ретельно затягнути ключем. Каркас готовий.
5
Зробіть фундамент під теплицю. Визначтеся з шириною і довжиною будови. Зробіть позначки на брусі і розпиляєте його. Встановіть фундамент, заглубив його на половину ширини бруса. Закріпіть каркас теплиці на фундаменту саморізами по дереву.
6
Візьміть листи полікарбонату і зверху накрийте ними каркас. Перевірте відповідність ширини і довжини, розмірами підстави. Закріпіть матеріал шурупами, використовуючи шуруповерт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ezh7AuizLdg
Зверніть увагу
Теплицю слід встановлювати в добре освітленому місці, інакше рослинам під покриттям не вистачатиме світла. Якщо сонця буде занадто багато, можна її затінити, побризкав розчином крейди. Мілове покриття легко змивається водою при необходімості.Прі роботі з болтовими з'єднаннями пам'ятайте - під гайку завжди прокладається шайба.
Корисна порада
Не варто розташовувати теплицю поблизу будівель і парканів. Навесні в цих місцях довго не тане сніг, і грунт залишається холодним.