Чому хмари стають зеленими.

26 квітня 2012 в небі над Москвою з'явилися дивні зеленуваті хмари. Нез'ясовне явище стривожило мешканців столиці та розбурхало російський інтернет. Було висловлено припущення, що на одному з підприємств сталася аварія, яка супроводжувалася викидом в атмосферу шкідливих для здоров'я хімічних речовин. На щастя, інформація не підтвердилася.
Інструкція
1
Головний санітарний лікар Російської Федерації Геннадій Онищенко заявив, що за офіційними даними на хімічних заводах Підмосков'я та прилеглих регіонів аварій не було. Між тим, в деяких районах Москви люди дійсно відчули себе гірше. Алергіки і астматики раніше за інших зрозуміли причину цього аномального явища.
2
Після затяжної зими в перших числах квітня настало різке потепління, яке зумовило стрімке сход снігового покриву, раннє розпускання листя на деревах і цвітіння одразу кількох їхніх видів: берези, вільхи, клена, верби. Сильний південно-східний вітер підняв пилок у повітря і поніс у бік Москви. Столицю накрило зелена хмара. За деякими даними концентрація в повітрі березової пилку в 20 раз перевищувала показник минулого року. Що, втім, не дивно - в Підмосков'ї безліч березняків. Пилок цього дерева є найсильнішим алергеном.
3
Не виключено, що явище, настільки схвилювала москвичів і принесло їм масу незручностей, в майбутньому не тільки повториться, але навіть стане звичайним. Цьому сприяє зміна клімату. Терміни цвітіння рослин зсуваються, а деякі південні види все більше просуваються на північ. Москва - індустріальне місто з багатьма витікаючими звідси негативними наслідками. За оцінками лікарів, вже зараз кожен третій житель столиці страждає весняної алергією. Забруднення навколишнього середовища укупі з таким явищем, як зелені хмари, може викликати ще більш масштабні прояви алергії у мешканців столиці.
4
Сезон цвітіння дерев становить 7-10 днів, зазвичай це кінець квітня - початок травня. Найкраще на цей період абикуди виїхати з міста. Якщо це зробити неможливо, дотримуйтеся наступних простих правил: виходячи з дому, надягайте окуляри; рот і ніс можна захистити за допомогою медичної маски; прийшовши з вулиці додому, обов'язково вмийтеся; кілька разів на день промивайте рот і ніс; не виїжджати на природу; гуляти намагайтеся біля водойм, оскільки там краще циркуляція повітря; виключіть з їжі продукти, які можуть сприяти розвитку алергії; приймайте антигістамінні препарати.