Як навчитися грати в шашки. Як навчиться грати відмінно в шашки за 1 гру.

В світі існує декілька різновидів шашок, і у кожної з них є свої невеликі відмінності від інших. Є загальні правила, які справедливі практично для всіх різновидів.
Інструкція
1
Гра проводиться на дошці, що складається з чергуються білих і чорних полів (або світлих і темних). У більшості видів шашок грають на дошці розмірами 8х8 клітин. Розміщувати дошку потрібно так, щоб ліва нижня клітина щодо кожного гравця була чорною (як і в шахах). Шашки переміщаються виключно по чорним клітинам. У вірменських же і в турецьких шашках можна ходити по всіх клітках.
2
Початкова позиція шашок в більшості видів гри виглядає так: шашки розташовуються на трьох нижніх для кожного гравця рядах і тільки на чорних клітинах. Починають партію зазвичай білі, після чого ходи чергуються. Якщо в одного з гравців немає більше можливості ходити, гра закінчується, а результат визначається видом шашок на полі.
3
Прості шашки переміщуються лише вперед на одну клітку по діагоналі, якщо клітина не зайнята (в турецьких і вірменських різновидах шашки переміщуються по горизонталі і вертикалі). Якщо попереду йде клітина зайнята шашкою супротивника і за нею є вільне поле - повинен проводитися бій. При бої шашка гравця «перескакує» через шашку супротивника, яка знімається з дошки. Досягнувши останнього ряду, шашка стає дамкою. В цьому випадку вона перевертається або на неї ставиться ще одна шашка того ж кольору.
4
Дамки ходять і скоюють бій також по діагоналі в будь-якому напрямку і на будь-яку кількість клітин (в турецьких шашках дамка може переміщатися по вертикалі і горизонталі, а в вірменських - по горизонталі, по вертикалі і по діагоналі).
5
У всіх різновидах шашок не дозволяється робити хід, коли є можливість бою. Якщо таких можливостей декілька, вибирається будь-який бій. У деяких видах шашок вчиняється бій (або один з них) з найбільшою кількістю з'їдених шашок, а в інших обмовляється також «поживу» найбільшої кількості дамок. Коли бій виробляє дамка, діє одне правило: якщо у дамки під час бою є можливість зрубати ще хоча б одну шашку, бій продовжується далі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=svgqjR7Jmck