Як провести прогноз погоди.

Практично будь-який випуск новин на телебаченні закінчується прогнозом погоди. Проте мало хто знає, що навіть у цій короткій по займаному часу в ефірі зведення є певні правила проведення.
Інструкція
1
На більшості телеканалів прогноз погоди веде один і той же телеведучий, незважаючи на час виходу передачі. Добре, якщо зведення про погоду йде в запису. А уявляєте, як важко йому доводиться, якщо ранкова програма передбачає прямий ефір з щоденним прогнозом погоди на прийдешній день? Тому якщо вам довірили його проведення, найголовніше - не спізнитися, бо замінити вас, можливо, буде ніким - ви просто подвеете керівництво каналу і засмутить глядачів. Якщо прогноз погоди виходить в 6 ранку, не полінуйтеся приїхати на студію до 5, адже перед ефіром над вами ще повинні «поворожити» стилісти і гримери.
2
Якщо переодягнутися ви не встигаєте або вас попросили підібрати що-небудь з власного гардеробу, пам'ятайте - класичний стиль набагато краще ультрамодних одежинок «на один сезон». Помітили, в чому зазвичай з'являються телеведучі на екрані? В одязі просто крою світлих, неяскравих тонів. Це вірно, адже глядач не повинен концентрувати свою увагу на одязі ведучого. Макіяж і зачіска також не повинні бути вигадливими. Екстравагантність тут ні до чого - ви всього лише розповідаєте про те, яка погода чекає рідне місто сьогодні.
3
Попередньо потренуйтеся в правильному читанні і вимові великих обсягів тексту за короткий проміжок часу. Заучувати весь текст сьогодні не доводиться - провідним допомагають спеціальні екрани-Телесуфлери, дивлячись на які можна читати текст прогнозу погоди. Однак, якщо у вас плутана мова або ви «ковтаєте» закінчення в словах, суфлер не допоможе. Постарайтеся не хвилюватися під час ефіру. Так ви не будете заїкатися. Увечері перед виступом на ТБ почитайте вголос кілька сторінок з улюбленої книги - з виразом, повільно і звертаючи увагу на тон свого голосу. Слідкуйте за дикцією - мова повинна бути чітка і виразна.