Як побудувати будинок з бруса самому. розрахувати блоки для дому.

Дерев'яні будинки з бруса привертають велику увагу людей, які мріють побудувати власне житло. Крім відмінного виду, такий будинок має ряд переваг для проживання, насамперед - це екологічність і надійність. Так як же здійснити свою мрію і побудувати самостійно будинок з бруса?
Вам знадобиться
  • - брус;
  • - утеплювач;
  • - нагелі;
  • - інструменти;
  • - бетон;
  • - арматура.
Інструкція
1
Головна умова будівництва будинку з бруса - правильна підготовка матеріалу. За кілька місяців до початку передбачуваного будівництва підготуйте рівну площадку з навісом. Не допускайте контакту деревини з землею. Ретельно очистіть брус, висушіть і просочіть його два-три рази антисептиками. Висушену деревину антисептик оживляти набагато краще.
2
Отже, основою кожного будинку є фундамент. Він може бути стрічковим або стовпчастим, ваш вибір залежить від рівності поверхні ділянки і від роду грунту. Краще є стрічковий тип фундаменту зважаючи на свою довговічності і надійності, але він обійдеться набагато дорожче столбчатого. Завдяки стрічкового фундаменту ви зможете організувати внизу льох і розташувати цокольний поверх.
3
Зведення стін з бруса швидше нагадує за своєю технологією збір конструктора. Для хорошої теплоізоляції застосовуйте профільовану деревину. Існує два основних способи виконання з'єднань кутів - «в лапу» (кінці бруса при цьому з'єднуються в кутах без залишку і не виходять за межі площини стін) і «в обло» (прямо протилежно попередньому способу). Якщо ви плануєте надалі утеплювати будинок і обробляти, тоді не застосуємо останній спосіб з'єднання.
4
Стіни будинку грунтуються на першому вінці, він є основним і найголовнішим. Від правильності його укладання повністю залежить якість зводяться стін. Покладіть перший вінець на вирівняний і покритий гідроізоляційним шаром фундамент. З'єднайте на кутах «в півдерева» (незалежно від того, який метод кутових з'єднань ви вибрали). Скріпіть брус нагелями і покрийте ущільнювачем, це може бути пакля, льноджутовая волокно або мох. Потім викладайте наступні вінці за даною схемою.
5
Одночасно з першим вінцем з бруса слід викласти основу підлоги. Бажано, щоб він був подвійним і мав прошарок утеплювача. Чистової ж підлога укладається на другому етапі будівництва будинку, коли він дасть усадку.
6
Величезну і важливу роль при складанні стін із бруса грають нагелі, вони допомагають з'єднати між собою бруси і перешкоджають їх можливому скручуванню при усадці. Виготовляються нагелі в основному з деревини дуба або берези, діаметром три-чотири сантиметри. Просвердлите отвори в брусі для нагелів в шаховому порядку і вставте їх без особливих зусиль.
7
Найчастіше господарі майбутнього будинку припускають другий поверх в якості мансарди, тому потрібно утеплення покрівлі. Зведіть дах і зробіть гіро- і пароізоляцію, утеплите покрівельний і фінішний матеріал. Це вимагає серйозних грошових вкладень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xcQNMIzfdjw