Як знайти роботу, якщо немає вищої освіти.

Коли людина шукає роботу, він, розглядаючи перелік вимог до претендентів, часто бачить фразу «Наявність вищої освіти обов'язково». Є безліч спеціальностей, претендувати на які за законом можуть тільки особи, які мають вищу освіту. Крім цього сам факт вищої освіти розглядається потенційними роботодавцями як гарантія досить високого рівня знань кандидата, його здатності засвоювати великий обсяг інформації. Що ж робити, якщо бажання працювати - хоч відбавляй, а вищої освіти ні?
Інструкція
1
Не сумуйте і не впадайте у відчай. Цілком можна знайти хорошу роботу, не маючи кірочок про закінчення академії, університету чи інституту. Спочатку викресліть із списку ті спеціальності, на які ви без вищої освіти претендувати точно не зможете, незважаючи на здібності, професійний і життєвий досвід. Що залишився перелік, повірте, буде вельми значний. Ось і постарайтеся вирішити, яка спеціальність з нього вам підійде.
2
Ви можете влаштуватися, наприклад, на посаду бухгалтера. Для цього зовсім не обов'язково мати вищу освіту за будь-якої економічної спеціальності. Деякі бухгалтера мають тільки свідоцтво про закінчення курсів. А якщо у вас великий досвід, і до того ж є хороші рекомендації з попереднього місця роботи, то ви цілком можете навіть стати бухгалтером в фірмі.
3
Не маючи вищої освіти, ви можете претендувати, наприклад, на посаду менеджера з продажу. Зрозуміло, якщо від менеджера вимагається, перш за все, комунікабельність, вміння знайти спільну мову з потенційним клієнтом, а не специфічні глибокі знання в якійсь конкретній області.
4
Якщо у вас середня спеціальна освіта медичного профілю (медсестра, фельдшер), ви без зусиль знайдете роботу. Враховуючи дефіцит таких фахівців в більшості регіонів Росії, вас охоче візьмуть.
5
Ну, а для працівників творчих спеціальностей (дизайнер, художник-оформлювач і т.п.) вищу освіту якщо і є плюсом, то вельми незначним. Абсолютно природно, що майбутнього роботодавця зацікавить в першу чергу талант кандидата, а також його здатність генерувати нові творчі ідеї.
6
Одним словом, якщо у вас немає диплома про вищу освіту - НЕ горюйте. Це далеко не найголовніше. Постарайтеся отримати інформацію від знайомих, родичів. Можливо, в компанії, в якій вони працюють, мається вакантне місце.
7
Якщо у вас недостатньо знань, відвідайте курси, семінари чи тренінги. Читайте більше навчальної літератури, наприклад, якщо ви хочете влаштуватися бухгалтером, вам знадобляться знання кодексів РФ.