Як вибирають сходи для будинків.

Перед володарями двоярусних квартир і заміських котеджів нерідко постає питання: «Яку вибрати сходи для будинку?». Цей предмет інтер'єру повинен поєднувати в собі надійність, безпека, практичність і, звичайно ж, привабливість.
Інструкція
1
Перш за все, вирішите, драбину якої конструкції ви хотіли б бачити у себе в будинку. Самій зручною і безпечною вважається прямолінійна маршова сходи з майданчиком або без неї. Гвинтова - красива і досить економна в плані простору, зате не дуже-то зручна при підйомах і спусках. Не варто вибирати її, якщо у вашому будинку є маленькі діти і старики. А ось драбина на больцах та зручна, і естетична.
2
Зверніть увагу на сходинки. По-перше, вони повинні бути неслизькими. По-друге, вони повинні розташовуватися точно паралельно підлозі, без найменшого нахилу. Правильно підберіть перила. За них повинна бути однаково зручно триматися як самому низькому, так і самому високому члену родини. Простежте за тим, щоб перила стояли щільно і надійно, а довжина сходів збігалася з висотою поверху.
3
Простежте за тим, щоб кут підйому сходи був не більше 45 градусів. Найоптимальніший варіант - це 35-40 градусів. Зверніть увагу і на ширину щаблів. Вона не повинна бути менше 80 см.
4
Найбільш міцними і довговічними вважаються сходи, виготовлені з нержавіючої сталі. Термін їх служби складає, як правило, 40-50 років. Сходи з латуні може швидко потемніти, а з анодованого алюмінію - деформуватися. Хромована сталь служить в середньому 5 років, а забарвлена - 3 роки.
5
Великою популярністю у власників котеджів користуються дерев'яні сходи. Якщо ви зупинили свій вибір саме на такому елементі інтер'єру, знайте, що найбільш міцна деревина, стійка до впливу вологи і механічних пошкоджень, у тика, махагон, горіха, ясена, венге, мутенія. До твердих порід відносяться також: дуб, клен і бук. Але клен може пожовтіти і потріскатися, бук - деформуватися, а дуб дуже сприйнятливий до масла, сліди від якого з дубових сходів відтерти практично неможливо.
6
Для виготовлення скляних сходів використовується, як правило, міцне і легке акрилове сікло. Правда, з часом воно може пожовтіти. Ламіноване і загартоване скло схильні до появи подряпин.
7
Якщо ви вирішили розмістити в своєму будинку сходи з каменю, віддайте перевагу долговечному і міцному кварциту або граніту. Природний мармур - досить м'яка порода. Сходинки, виготовленої з неї, вже через пару років почнуть стиратися.
Сходи в заміському будинку, незалежно від того, зовнішні вони чи внутрішні, прикрашають територію і дозволяють підкреслити дизайн інтер'єру. Але до даної конструкції пред'являється ряд вимог.

Основні види сходів

Крім привабливого зовнішнього вигляду, сходи в будинку повинна відповідати таким вимогам, як надійність, безпека, ергономічність і доступність. Розрізняють гвинтові і маршові сходи. Найбільш практичними вважаються маршові сходи. Також сходи класифікуються за своєю конструкцією. Це можуть бути складні конструкції на одному, двох косоурах, на тятиві або бильцях. Сходи на больцах кріпиться до стіни, причому кріпильну систему можна маскувати різними деталями. Гвинтові сходи відрізняється від маршової не тільки зовні. Дана конструкція спирається на центральний стовп, а щаблі монтуються по спіралі. Перевага гвинтових сходів в тому, що її можна встановлювати як по центру кімнати, так і біля стіни. У заміських будинках можна організувати класичну модель без використання тятиви. В цьому випадку щаблі зашпаровують в стіну.

Підбір матеріалів для сходової конструкції

Часто перед майстром стоїть завдання: як вписати сходи в загальний інтер'єр будинку. Рішенням даного завдання є оздоблення конструкції за допомогою дерева або металу. Буг, дуб, ясен та інші тверді породи дерев ідеально підходять для обробки сходів. Укладання брусів повинна проводитися з дотриманням технології. Якщо буде чітко дотримана геометрія складових елементів, то експлуатувати таку конструкцію можна кілька десятків років.

Нюанси, які слід враховувати при виборі сходів

Фахівці зазначають, що надійність всієї конструкції безпосередньо залежить від такого показника, як кут підйому. Оптимальним вважається кут 30-40 градусів. Щоб сходи була комфортною для пересування членів сім'ї, в тому числі дітей, потрібно визначити ширину конструкції. Ширина сходів 100-120 см вважається найбільш прийнятною і зручною. Якщо сходи складаються з поворотних ділянок, то виконання даних поворотів має бути грамотним і правильним. Можна робити три і більше щаблі в один поворот. У разі якщо сходова конструкція розташовується між поверхами, потрібно подбати про безпечне проході. Що стосується сходових прорізів, поручнів та перил, то від їх якості залежить безпека всієї сходи. Вирішальну роль в досягненні жорсткості і міцності конструкції відіграє правильна стяжка поручнів і надійна установка стовпів до нижньої частини сходів. Для додання інтер'єру солідності можна замовити сходи, виготовлені з мармуру та граніту. Огородження також є красивим елементом інтер'єру, особливо кування або металеві деталі.