Як видавати кредити.

При ухваленні рішення про видачу кредиту необхідно особисту співбесіду з людиною. Банки розглядають різні варіанти перевірки на платоспроможність, але всі вони слідують одному і тому ж принципу: необхідно виявити намір людини не платити кредит або нездатність оплатити кредит, якщо такі є. Для цього необхідно провести ряд процедур, які зможуть виявити як матеріальні, так і психологічні передумови невиплати кредиту.
Вам знадобиться
  • - посаду кредитного спеціаліста
  • - комп'ютер
  • - робоче місце
  • - повноваження щодо прийняття рішення про видачу кредиту
Інструкція
1
В першу чергу, необхідно з'ясувати у людини мета, для якої він бере кредит. Якщо метою є товар, який людина купує - необхідно з'ясувати, для чого він йому потрібен. При цьому потрібно дотримуватися невимушений тон бесіди і виражати доброзичливість, щоб не викликати підозр.
2
Перевірка паспорта громадянина - також необхідна формальність. Кількість прописок, якість паспорта, позначки - все це повинно бути піддано самому ретельному аналізу. Занадто велика кількість відміток про прописку і виписці, паспорт, що знаходиться в пошарпаному стані або паспорт, виданий в час, невідповідний по терміни повинні викликати резонні підозри.
3
Розпитайте людини про його роботу. Необхідно, щоб він пропрацював на тому місці роботи, на якому перебуває зараз, не менше трьох місяців. Запросите телефонний номер роботи та ім'я його безпосереднього начальника, найкраще перевірити відповідність інформації дійсності тут же.
4
Розпитайте людини, чи не є його кредит занадто великим, з'ясуйте, як він збирається його погашати. Визначте, чи є його розповідь чітким, ясним і логічним, або ж недоладним і невпевненим.
Зверніть увагу
Чи не видавайте кредити тим, хто має судимість або перебуває в чорному списку, а також з недостовірним якістю паспорта або в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння!
Корисна порада
Ретельно відстежуйте реакції людини на ваші питаннях - допускається легке хвилювання, але не більше.