Як підібрати підручники для 2 класу.

Ще пару десятків років тому бібліотеки і магазини не могли порадувати школярів і вчителів великою різноманітністю навчальної літератури. Проте останнім часом підручники і посібники для школярів множаться на прилавках, як гриби після дощу. Але далеко не всі вони придатні для роботи з дітьми.
Інструкція
1
Як правило, підручники для класу вибирає вчитель - він сам вирішує, які навчальні посібники підійдуть для даного класу або даної паралелі. Природно, що вибір його не безмежний - існує перелік схвалених і рекомендованих міністерством навчальних посібників. Розрізняються вони походом до навчання, комплексом завдань і багатьма іншими нюансами. Якщо ви і є учитель, який не може вибрати підручники для дітей, то відштовхуйтесь, по-перше, від педагогічної системи, прийнятої в вашій школі, а по-друге, від загального рівня і здібностей учнів.
2
Офіційно в Росії використовується три педагогічні системи - Занкова, Ельконіна-Давидова (розвиваюче навчання) і традиційне навчання. Кожна з цих систем ділиться на програми, яких і прийнято дотримуватися. Втім, ніхто не забороняє вам вибрати іншу програму, але це необхідно узгоджувати і з керівництвом школи, і з батьками учнів. Чим же відрізняються дані програми? При виборі слід відштовхуватися від здібностей учнів. Буває так, що у різних класів в паралелі різні програми - десь учні сильніше, десь - слабше.
3
Система розвивального навчання Занкова передбачає інтерес школяра до отримання знань, здатність працювати у високому темпі, здатність до саморозвитку, самоосвіти, до розвитку розуму і волі, глибокого внутрішнього світу. Ця система - для сильних, здібних, навіть обдарованих учнів. Крім того, система передбачає самостійний пошук інформації. Підручники, які використовуються системою: «Російська мова» Нечаєвої Н.В., «Літературне читання» Свиридова В.Ю., Чуракову Н.А., «Математика» у двох частинах Аргинской І.І., Іванівської Є.І., Кормішіной С.Н., «Ми і навколишній світ» Дмитрієвої Н.Я., Казакової А.Н. та інші. Повний перелік можна знайти на офіційному сайті системи Занкова.
4
Система Ельконіна-Давидова теж відноситься до розвиваючого навчання, вона націлена на розвиток в дитині здібності глибоко і нестандартно мислити, на формування системи наукових понять. Також варіант не для слабких підручників. В системі існує декілька програм учебніков.По російській мові: 1) Репкина В.В., Восторгова Е.В., Некрасовій Т.В.2) Програма Ломакович С.В., Тимченко Л.І.По математики: 1) Е .І. Александровой2) С.Ф. ГорбоваПо літературному читання - С.І. Матвеевой.По навколишньому світу - Е. В. Чудінова.Весь перелік можна знайти на сайті видавництва «Віта-Пресс».
5
Традиційне навчання підійде для підручників слабший - для тих, кому потрібно отримати необхідний мінімум знань, не заглиблюючись у розвиток особистості та інноваційні підходи. Усередині системи традиційного навчання існує безліч програм і безліч підручників - це і «Школа 2100», і програма «Школа Росії», і програма Виноградової. Кожна програма має свій набір підручників, відшукати їх перелік можна на сайтах програм.
6
Всі ці рекомендації стануть в нагоді вам і в тому випадку, якщо ви батько і хочете порадити вчителю ті чи інші підручники для занять.
Зверніть увагу
Все підручники, за якими займаються діти, в обов'язково порядку повинні бути схвалені Міністерством освіти РФ.