Як скласти програму занять музикою.

Щоб ефективно оволодіти музичними навичками, недостатньо просто постійно займатися. Важливо, щоб ці заняття були продуманими. Тільки тоді вправи здобудуть ефект.
Інструкція
1
В першу чергу програма занять складається з розрахунку кількості учнів, їх віку, рівня підготовки. І, звичайно, в залежності від того, яким з видів музичного мистецтва вони займаються. Для занять музикою в дитячому саду буде одна програма, для уроків у старших класах середньої школи - інша, і зовсім інша програма повинна бути складена для індивідуальних занять музиканта. При роботі з дітьми рекомендується використовувати методичні посібники з урахуванням віку і здібностей учнів. В іншому випадку можна вбити їх інтерес до музики чи навіть нанести їм психологічну травму.
2
Так чи інакше, в усіх музичних заняттях можна виділити спільне. Перше, з чого повинні починатися будь-які такі заняття - вправи. Для хору, дитячого або дорослого, а також для вокалістів це розспівування - пропевание довгих звуків, спеціальні голосові вправи. Для інструменталістів аналогічно - інструмент перед заняттям необхідно "розігріти", пограти довгі ноти. Якщо це спеціальну музичну освіту, наступним етапом розучуються гами, тризвуки, акорди. Щоб їх закріпити, програються етюди. Цьому присвячується досить велика частина заняття.
3
Все музиканти, початківці або досвідчені, так чи інакше, розучують великі твори. Група в дитячому саду готує пісні до свята за участю батьків, а професійні музиканти - симфонії для концертів. Розучуються вони завжди по частинах. Якщо є якесь складне місце, його слід програти окремо, а не починати через нього твір з самого початку. Після того як ноти, слова (для співаків) більш-менш вивчені, починається "шліфовка". Потрібно вловити темп мелодії, її настрій і передати їх за допомогою звуків. Це відбувається далеко не з першого заняття, над однією піснею можна працювати тижнями. Але при регулярності занять музикант обов'язково досягне майстерності в техніці виконання.
Предметам естетичного циклу в сучасній школі приділяється дуже велика увага. Незалежно від того, яку професію обере надалі той чи інший учень, він повинен знати основи світової культури. Вивченню музики в загальноосвітній школі відводиться не так уже й багато часу. Але вчитель може багато встигнути, якщо складе вдалу програму.
Вам знадобиться
  • - приблизна програма по музиці для загальноосвітньої школи;
  • - авторські програми по музиці;
  • - комп'ютер з текстовим редактором.
Інструкція
1
Свою робочу програму по музиці почніть з вивчення існуючих матеріалів. Будь-яка програма будується з урахуванням державних освітніх стандартів нового покоління, тому вибирайте найсучаснішу літературу, притому таку, на якій стоїть гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки». Наприклад, для початкових класів це програма колективу авторів Е.С. Критській, Г.П.Сергеевой і Т.С. ШМАГІН.
2
Робочу програму почніть з оформлення титульного аркуша. У верхній частині аркуша залиште поля для узгоджень. У середній частині сторінки напишіть назву документа - «Робоча програма з музики», вкажіть свою посаду, прізвище, ім'я, по батькові, кваліфікацію і клас, в якому ви ведете уроки. Внизу вкажіть назву навчального закладу, рік і місто.
3
В пояснювальній записці напишіть, на основі яких документів будується ваша робоча програма. Визначте її мету і завдання уроків музики в початковій або середній школі. В якості мети музичної освіти можна вказати, наприклад, виховання духовної культури учнів. Завдання мають бути теоретичними і практичними.
4
Напишіть короткий зміст програми. Вкажіть, скільки годин відводиться на заняття протягом року і щотижня. Внесіть назви розділів і визначте, які знання, вміння та навички повинні з'явитися у дітей після вивчення кожної частини програми. Це і знайомство з музичними творами певної тематики, і освоєння практичних навичок співу та музикування, і встановлення зв'язків між музикою та іншими видами мистецтва в той чи інший період. В кінці змісту програми сформулюйте, чого повинні навчитися діти за рік.
5
Складіть тематичний план. Він являє собою таблицю з трьох стовпців. У першій колонці вкажіть номер розділу, в другій - його назва, а в третій напишіть, скільки годин відводиться на вивчення. Сума чисел в останньому стовпці повинна збігатися із загальною кількістю годин, відведених навчальною програмою на уроки музики.
6
Розробіть календарний план. Він теж є таблицю. Крім номера і назви розділу, в план включаються ще планована і фактична дати проведення того чи іншого уроку, його тема, терміни і поняття, які повинні вивчити діти, і назви досліджуваних музичних творів. Включіть в календарний план узагальнюючі і контрольні уроки, а також концертні виступи, якщо вони необхідні.
7
В окремому розділі можна розповісти про зв'язок вашого курсу музики з іншими видами діяльності, а також про передбачувану роботі з сім'єю та іншими освітніми установами. Закінчите програму списком літератури. Внесіть в нього документи, якими ви керувалися, типові та авторські програми, методичні розробки по окремих урокам і збірники музичних творів.