Як спіймати тхора. Як зробити капкан на тхора.

Тхір - маленький хутровий звір з родини куницевих, який виглядає милим і забавним. Однак тхір досить кровожерливий і хитрий хижак. Він приносить користь, поїдаючи гризунів на хлібних полях. При певній дресурі тхорів використовують для лісового полювання. Але якщо "розбійник" внадиться ходити в ваш сарай за курми і кроликами, то він може перетягати і передушити багато живності. Спіймати тхора нелегко, але все-таки можна.
Вам знадобиться
  • Капкан- «живоловушки»
  • Наживка
  • Відвар полину
  • Мастика або цапина шкура
  • Ватник або товсті рукавички
  • Пісок
  • Добре укріплений сарай
  • Навчений собака
Інструкція
1
Вивчіть повадки тхора і постарайтеся знайти його ходи. Можна посипати місця можливої появи хижака піском, щоб по слідах судити про його пересування. Тхір стає найбільш активним в сутінках. Підготуйте до цього часу «живоловушки» - капкан, що дозволяє зловити звіра живим і здоровим. Ловля тхорів в сільських подвір'ях дозволена без мисливської путівки, однак по можливості не використовуйте капканів-вбивць.
2
Купіть спеціальну металеву або дерев'яну живоловушки для дрібних хижаків або зробіть її своїми руками. Змайструєте клітку прямокутної форми з дощок з дверцятами-заслінкою. Над дахом встановіть конструкцію, що нагадує колодец- «журавель». Один кінець мотузки прив'яжіть до дверке, на другий прикріпіть наживку - свіже м'ясо з кров'ю.
3
Використовуйте прийоми досвідчених мисливців: заманите тхора за допомогою різних приманок на основі мускусних залоз тварин (таких як «Акрон»). Їх можна купити в спеціалізованих мисливських магазинах. Капкан добре обробити відваром гіркого полину, щоб відбити запах людини. Замаскуйте пастку - часто досвідчені тхори ігнорують капкани, і в них трапляються лише домашні коти і багатостраждальні курки.
4
Спробуйте зловити тхора власноруч, якщо застукали його на місці злочину. Надіньте дуже товсті ватяні рукавички або накиньте на злодія ватник. Будьте обережні - це звір дуже швидкий і виверткий, до того ж він сильно кусається. Як захист його прианальній залози поширюють сильну сморід. Якщо тхір все-таки вкусив вас, затисніть йому ніс і вставте між зубами деревинку. Після цього розтисніть пащу тварини.
5
Постарайтеся відвадити тхора від сараю. На ніч замкніть курей або кроликів випустіть сторожового пса з довгою прив'яззю, що дозволяє вільно ходити навколо споруди. Деякі сільські жителі обмазують стіни мастикою або вішають у сараї шкури козла. Іноді ці народні методи тимчасово допомагають, особливо при відлякуванні молодих тварин.
6
Убережіть свою живність від сутінкового злодюжки посильними заходами. Можна забетонувати підлогу, настелити під підлогу і на стіну сітку, закрити всі діри. Розберіть навколо сараю місця, де може ховатися хижак. Все має добре проглядатися. Тхір може облюбувати купу каменів і дощок, бур'ян, купу гною, будь-які ваші господарські споруди, в т.ч. сінники і підвали. Особливо він любить вогкуваті місця.
Корисна порада
Найдієвіший захід, що дозволяє відвадити тхора від вашого подвір'я - знайти і розорити його житло. Однак для вистежування досвідченого немолодого звірка вам буде потрібно хороший мисливець і навчена собака.