Як захистити комп'ютер від атак.

Інтернет останнім часом став невід'ємною частиною життєдіяльності людини. Для одних він є місцем проведення дозвілля, для інших - роботою. Існує також група людей, так звані хакери, які прагнуть поживитися за ваш рахунок, зламуючи комп'ютери через глобальну мережу. У цій ситуації доводиться самостійно захищати комп'ютер, тому що поки немає офіційних організацій для боротьби з мережевими атаками.
Вам знадобиться
  • антивірусна програма
Інструкція
1
Не реагуйте на спам. Більшість шкідливих програм поширюються за допомогою електронної пошти. Отримавши спамерське послання, не намагайтеся зрозуміти, про що воно, чи скачувати прикріплені до нього файли. Відразу ж видаляйте.
2
Скачивайте файли тільки з перевірених сайтів. Часто безкоштовний софт містить на додаток шкідливі програми, які зламують ваш комп'ютер і спустошують електронні гаманці. Якщо ж ви все-таки завантажили подібний файл, то перед тим як встановлювати нову програму або розпаковувати архів, перевірте його антивірусом. У разі виявлення вірусу проїдьте рекомендаціям антивірусної програми, після чого повністю видаліть з комп'ютера скачаний файл і знайдіть більш безпечний ресурс для його завантаження.
3
Обновляйте програмне забезпечення. Хакери часто використовують «баги» і «недоліки» в браузерах і операційних програмах, щоб атакувати комп'ютери. Розробники постійно виправляють ці помилки, випускаючи чергові оновлення, які покликані зменшити вразливість вашого комп'ютера.
4
Встановіть на комп'ютер антивірус, включите брандмаузер і не забувайте скачувати оновлені бази. Справа в тому, що хакери постійно придумують нові способи зламати комп'ютери, для яких в свою чергу розробляються нові методи боротьби з їх атаками. При цьому файервол часом буває вигідніше антивіруса, оскільки здатний засікти і запобігти будь-яку відправку даних з вашого комп'ютера.
5
Не відвідуйте сумнівні сайти, до яких відносяться ресурси з безкоштовним софтом і безкоштовні порносайти. Як правило, вони містять у своєму коді хробака, який з легкістю може заразити ваш комп'ютер. Варто відзначити, що багато пошуковики при виведенні результатів пошуку повідомляють користувачеві про небезпеку сайту.
6
Не приєднуйте до комп'ютера без оновленого антивіруса неперевірені пристрої зберігання інформації. Особливо небезпечними є флеш-носії, використовувані всередині корпоративної мережі (в університеті, на роботі, в інтернет-клубі), так як в них часто поширюються вірусні програми.