Що робити, якщо запалилися лімфовузли. восраленние лінфоузли, що робити.

Лімфатичні вузли - це утворення овальної або округлої форми розміром від 1 мм до 2 см. Вони є бар'єром для розповсюдження інфекції і ракових клітин. В лімфовузлах утворюються захисні клітини, які знищують чужорідні речовини і освіти. Збільшення і запалення лімфатичних вузлів звичайно свідчить про неблагополуччя в даній зоні.
Інструкція
1
запалені і що збільшився лімфовузол повинен насторожити. У більшості випадків причиною є інфекційні процесси.Прі попаданні в організм хвороботворних мікробів в лімфатичних вузлах починають активізуватися білі клітини крові, які руйнують внедрившиеся мікроорганізми. В деяких випадках чужорідних речовин так багато, що захисні клітини не можуть впоратися зі своїм завданням. Тоді вони починають розмножуватися, щоб боротися з інфекцією за подвоєною силою. В результаті лімфовузли збільшуються в розмірах, стають болючими. Такі симптоми можуть виникнути як при серйозних і важких захворюваннях, так і при початку звичайної застуди.
2
Тому головне - вчасно виявити причину запалення лімфатичних вузлів. У домашніх умовах визначити це досить важко. Звертайтеся до фахівців, компетентним у цьому питанні - хірургу, онколога, інфекціоніста, гематолога. Не відкладайте візит до лікаря в таких випадках: - якщо лімфовузол значно відрізняється розміром від інших; - якщо збільшені всі вузли; - якщо при цьому у вас немає ознак застуди; - якщо ознаки запалення залишаються через два тижні після з'ясування та усунення всіх причин, їх що викликали.
3
Для з'ясування причин запалення лімфатичних вузлів використовуються наступні методи: - опитування, вивчення анамнезу; - медичний огляд - географія запалених лімфовузлів, їх розмір, консистенція і так далі; - Аналіз крові; - рентген або комп'ютерна томографія; - Біопсія лімфовузлів в складних випадках - у ході цієї процедури беруть зразок тканини лімфовузлів для дослідження.
4
Вибір методу лікування буде залежати від причини запалення. Якщо воно викликано бактеріальною інфекцією, призначаються антибіотики. Для зняття жару і болю використовуються аспірин, ібупрофен або ацетамінофен. При імунному розладі, наприклад вовчак або ревматоїдному артриті, призначається специфічна терапія. Якщо причиною є онкологія, може знадобитися хірургічне втручання, хіміотерапія або променева терапія.
5
При запалених лімфатичних вузлах не можна їх розтирати, масажувати, гріти, так як це тільки посилює запальний процес. Крім того, протипоказані йодовую сіточки і активний загар.
6
Самолікування в даному випадку дуже небезпечно. При застосуванні народних засобів обов'язково консультуйтеся з лікарем. Для лікування збільшених і запалених лімфовузлів народна медицина пропонує використовувати настойку ехінацеї. Її можна купити в аптеці або приготувати самим. Приймати 4 рази на добу по 10 крапель у склянці води. Аналогічну дію має відвар з цикорію. Заваріть 20 г цикорію в 200 мл окропу і випийте в два прийоми.