Як вирізати голос.

Буває, що при підготовці до заходу, свята, торжества необхідно підібрати музику пісні без слів, щоб хтось сам зміг виконати цю пісню. Особливо це актуально, наприклад, в дитячих установах - таборах, гуртках і т.д. Однак не завжди можна відшукати потрібну мінусовку в інтернеті. Минусовка - це, як відомо, і є та сама музика без голоси виконавця, і саме її ми і спробуємо зробити в цій інструкції.
Вам знадобиться
  • Програма Audacity, пісня, з якої ви збираєтеся прибирати голос, кілька хвилин часу.
Інструкція
1
Перш за все, запам'ятайте, що минусовка, яка у нас вийде, називається задавку - тобто, голос виконавця в ній як би «задавлений», але повністю він все одно не зникне, в домашніх умовах професійну мінусовку не зробити. Отже, для роботи скачайте в інтернеті і встановіть на свій комп'ютер аудіо-редактор під назвою Audacity. Це найбільш простий і зручний в роботі редактор.
2
За допомогою кнопки «Файл» на панелі управління завантажте потрібну вам пісню в редактор («Файл» - «Відкрити»). Намагайтеся вибирати пісню, в якій задіяно поменше музичних інструментів - якщо їх багато і всі вони записані на різних каналах, то ви не просто сильно погіршилася якість музики, але ще й голос вирізати вам буде куди складніше.
3
Ваша пісня відкриється в редакторі. Щоб було зручніше працювати з доріжкою, використовуйте значок збільшувального скла зі знаком «+», це наблизить доріжку. Ви також можете розтягнути її за допомогою мишки.
4
Тепер доріжку розділіть на два моно-каналу. Для цього натисніть стрілочку праворуч на аудіо-доріжці і виберіть «Розділити стерео на моно».
5
Тепер мишкою виділіть повністю один з каналів, а потім застосуйте до нього «Ефекти» - «Інвертування". Це головний крок даної роботи. До речі, якщо після прослуховування вас не влаштує ефект, ви можете спробувати скасувати перетворення і виконати цю роботу з іншим каналом - можливо, ця спроба буде успішнішою.
6
На цьому етапі ваша минусовка готова. Зрозуміло, якість її буде не ідеально, але кращого ефекту в домашніх умовах ви навряд чи досягнете. Тепер потрібно її зберегти. Для цього виберіть «Файл» - «Експортувати». Виберіть потрібний вам формат і збережіть.
Корисна порада
Якщо якість вас не влаштовує, краще замовте аранжування у професіоналів. Особливо це стосується якихось офіційних заходів, коли якість звуку не повинно підводити.
Для презентацій, звукового оформлення різних заходів, а також для караоке і музичної творчості вам можуть знадобитися мінусовки або фонограми відомих музичних композицій - іншими словами, їх мелодическая аранжування, в якій немає вокальної партії. Сьогодні в інтернеті можна знайти масу фонограм, але якщо ви не можете знайти потрібну композицію, ви можете витягти голосову партію з пісні самостійно за допомогою програми Adobe Audition.
Інструкція
1
Встановіть в програму плагін Center Channel Extractor. Відкрийте аудіофайл, який ви хочете перетворити в мінусовку, а потім виберіть меню Effect і відкрийте наступні розділи: Stereo Image> Center Channel Extractor.
2
У вікні налаштувань встановленого вами плагіна клікніть Extract Audio From і виберіть, звідки ви будете витягувати звук - зліва, справа або в центрі. Прослухайте мелодію і визначте, де по балансу розташовується вокал. Якщо він розташований в середині, вибирайте центральне витяг звуку.
3
Потім відредагуйте опцію Frequency Range, відзначаючи діапазон вирізуваних частот, після чого ви можете відзначити тип голоси , щоб програмі було простіше визначати частоти для вилучення - ви можете вибрати чоловічий, жіночий, басовий голоси , а також повний спектр діапазонів. Чим точніше ви знаєте діапазон вокальної партії треку, тим чистіше і точніше програма зможе усунути голос з пісні.
4
В пункті Center Channel Level встановіть рівень центрального каналу - переведіть повзунок від -40 децибел і до кінця вліво.
5
В налаштуваннях Discrimination Settings налаштуйте звучання треку - підчистити його і поліпшите якість звучання. В пункті Crossover встановіть значення від 93 до 100%, щоб рівень аудіо без голоси був високим. В пункті фазової дискримінації встановіть значення від 2 до 7.
6
В пункті амплитудного дискриминатора встановіть значення від 0,5 до 10. Постійно слухайте результат змін - регулюйте значення залежно від того, як змінюється звучання треку.
7
В пункті смуги пропускання встановіть значення від 1 до 20, а в розділі Spectral Decay Rate, щоб згладити спотворення міксу, встановіть значення від 80 до 98%.
8
Після того як трек буде налаштований досить, щоб звук був пристойним навіть з вирізаним центральним каналом, збережіть зміни.