Як бути, якщо ви постраждали від дтп.

Жоден учасник дорожнього руху не застрахований від попадання в дорожньо-транспортна пригода, адже навіть повне дотримання правил дорожнього руху не є панацеєю, оскільки ніхто не зможе дати гарантію, що на дорозі вам не зустрінеться чергова машина, власник якої впевнений в тому, що з ним ніколи нічого не трапиться. Саме такі учасники руху спокійно створюють аварійні ситуації, з яких іноді буває досить складно вийти без втрат.
Інструкція
1
По-перше, як тільки сталася пригода, потрібно негайно зупинити машину і включити аварійну сигналізацію.
2
По-друге, необхідно знайти свідків ДТП , тому що це допоможе при розслідуванні події і визначенні його винуватця. Незайвим буде дізнатися, що в вашу користь можуть свідчити і дружина, і друг і будь-який інший чоловік, яких був з вами в момент аварії і який здатний повідомити потрібну інформацію про те, що трапилося (оскільки такого визначення, як "зацікавлена особа", в законодавстві не існує ).
3
По-третє, позначте місце події: захистіть сліди гальмування і інші, які належать до аварії предмети; виставите знак аварійної зупинки на відстані не менше 15 метрів.
4
Також слід повідомити про подію в ГИБДД і страхову компанію (при необхідності).
5
Нарешті, дочекайтеся приїзду співробітників ГИБДД і фахівців зі страхової компанії.
Зверніть увагу
За жодних обставин не покидайте місце події, навіть якщо інший учасник аварії не має до вас ніяких претензій і пропонує розійтися «полюбовно»!
Корисна порада
Пам'ятайте, що від ваших дій залежатиме весь хід розслідування обставин ДТП, визначення винного і міра покарання.
Дорожньо-транспортна пригода - це стрес. І він може виявитися затяжним, якщо попереду маячить загроза суду . Щоб мінімізувати число не приємних наслідків, треба, насамперед, слідувати правилам поведінки при ДТП .
Вам знадобиться
  • - міліметрівка;
  • - знак аварійної зупинки;
  • - свідки;
  • - відеореєстратор.
Інструкція
1
Не чіпайте з місця машину після зіткнення. Увімкніть аварійну світлову сигналізацію і виставте знак аварійної зупинки на деякій відстані від місця події. Викличте ДАІ та аварійного комісара, якщо ваша страхова компанія надає таку послугу. Складіть на міліметрівці схему ДТП. Будьте уважні: важливо, щоб версії події, які викладають обидві сторони, збігалися.
2
Зберіть контактні дані свідків події. В ідеальному варіанті їх показання повинні бути присутніми в протоколі. Свідками можуть виступати і родичі, і сторонні особи. Проведіть фото- і відеозйомку місця події. Уявіть запис відеореєстратора, дані якого допоможуть органам правопорядку встановити деталі події.
3
Позначте в протоколі свою незгоду з трактуванням подій інспектором, якщо воно існує. Ваша запис допоможе відстояти вашу точку зору при розборі адміністративної справи в ГИБДД. Опишіть стан світлофорів, дорожніх знаків, ліній розмітки на місці зіткнення. Вкажіть, яке з себе дорожнє покриття, чи є на ньому ями, вибоїни, калюжі і якого розміру. Внесіть відомості про сліди гальмівного шляху і фрагментів, що зіткнулися, в окрузі.
4
Уявіть в ГИБДД нове, більш докладне пояснення обставин, якщо ви не задоволені своїми початковими діями. Це можна зробити вже покинувши місце ДТП, але до винесення постанови. На розгляд матеріалів справи у співробітників ГИБДД є 15 днів. І їх ухвала може бути оскаржена не тільки в суді, але і у вищестоящому органі. Як правило, ним є міське чи обласне управління ДІБДР.
5
Прийдіть до згоди з потерпілою стороною, якщо в ДТП із середніми або важкими наслідками винні ви. Допоможіть з оплатою лікування потерпілому, який отримав травми. Постарайтеся домовитися, щоб він підписав заяву, що не має до вас претензій. Тоді ви зможете уникнути судового переслідування.