Як смачно посолити капусту на зиму. капуста -пятімінутка солити на зиму.

Традиційно до засолення капусти приступають восени, наприкінці вересня. В цей час вона містить найбільшу кількість вітамінів і мікроелементів. У среднепоздних і пізніх сортах цього овоча міститься велика кількість соку і цукру. Тому вони краще заквашиваются. Для засолу капусти рекомендується використовувати бочку, емальований або скляний посуд.
Вам знадобиться
    • 10 кг капусти;
    • 250 г солі;
    • 250 г моркви;
    • насіння кропу (по-смаку).
Інструкція
1
Очистіть качани капусти від непридатних листя (замерзлих, брудних, гнилих, зелених) і обполосніть під проточною водою.
2
Розріжте кожен вилок навпіл і приступайте до шатківниці. Для цієї мети можна використовувати гострий ніж або спеціальне пристосування. Качан овоча слід викинути, оскільки в ній містяться нітрати. Чим тонше нашаткувати капуста, тим красивіше вона буде виглядати на столі.
3
Ретельно вимийте моркву, очистіть від шкірки і натріть на великій тертці.
4
Розділіть нашатковану капусту на 4 частини. Кожну порцію змішайте з морквою і ретельно перетріть руками, додавши сіль і насіння кропу. В результаті капуста повинна дати сік.
5
На дно чистого посуду покладіть капустяне листя. Потім приступайте до укладання нашаткованої капусти в ємність. При цьому кожен шар слід утрамбовувати кулаком, щоб не залишалося повітряних бульбашок. Набивати посуд капустою слід до тих пір, поки до верхнього краю залишиться 6-10 сантиметрів.
6
Накрийте капусту гнітом, зверху покладіть вантаж. Залиште її в теплому місці при температурі 18 градусів. Під час бродіння 4 рази на день слід протикати капусту виделкою для видалення вуглекислого газу. Якщо цього не робити, вона вийде кислої і м'якою.
7
Соліть капусту в теплому місці не менше 3 днів. Після закінчення часу приберіть гніт з вантажем, востаннє видаліть вуглекислий газ, накрийте її кришкою і поставте в прохолодне місце. Капуста повинна зберігатися при температурі не вище 5 градусів.
Зверніть увагу
Для збереження смаку та якості, капусту слід тримати в розсолі. Інакше вона стане м'якою і придбає неприємний присмак.
Корисна порада
Якщо ви соліть капусту в трилітрових банках, замість гніту використовуйте склянку з водою або яблуко.