Як бути, коли дитина пише у віддзеркалення. дитина пише дзеркальному відображенні.

Дзеркальне лист - досить поширений вид дисграфії. Ця особливість спостерігається у більшості дітей, що почали вчитися письма в дошкільному віці. До початку навчання в школі це зазвичай проходить, проте у деяких може залишитися і на все життя. Якщо людина однаково добре володіє обома руками і вміє добре писати не тільки у відбитті, але і звичайним способом, хвилюватися не варто. Але в будь-якому випадку дитина, у якої помічена подібна дисграфія, потребує батьківської уваги.
Вам знадобиться
  • - картинки з правильними накресленнями цифр;
  • - прописи;
  • - дитячі книги;
  • - консультація дитячого невропатолога;
  • - консультація психолога.
Інструкція
1
Дошкільник, який тільки починає зображати літери на аркуші, має повне право писати їх так, як йому заманеться. Він ще тільки опановує навички, які знадобляться йому в подальшому, а на цьому етапі помилки неминучі. Якщо подібна «дисграфія» спостерігається у п'ятирічного, а інший раз і у чотирирічної дитини - порадійте за те, що він взагалі проявляє інтерес до листа. Ви можете йому трохи допомогти. Запропонуйте йому книжки з великими і чітко надрукованими літерами. Малюк ще просто не запам'ятав, як вони виглядають. На першому етапі він не може контролювати і свою дрібну моторику. Він просто щасливий від того, що у нього щось виходить. В дзеркальному відображенні можуть писати на початковому етапі як лівші, так і правші.
2
П'ятирічній дитині допоможуть і зроблені вами прописи. Їх можна зробити зі звичайного альбомного листа, оскільки робота в шкільному зошиті малюкові ще не під силу. До того ж пише він поки, швидше за все, друкованими літерами. Просто напишіть кілька великих літер і запропонуйте дитині подивитися, як ви це робите, а потім повторити. Якщо він помилиться, не лайте і навіть не звертайте на це уваги, а через деякий час повторіть це ж вправу. За правильно виконане завдання не забудьте похвалити.
3
На початковому етапі навчання письма дитина повинна якомога частіше бачити правильні накреслення літер. Пропонуйте йому читати, якщо він вже це більш-менш добре вміє. На стінку можна повісити алфавіт. Це активізує зорову пам'ять вашого учня і допоможе йому себе контролювати.
4
У більшості дошкільнят, які пишуть дзеркально на початковому етапі навчання, зазвичай ніяких інших відхилень немає. Розумовий їх розвиток відповідає віку, всі інші види діяльності вони освоюють точно так само, як їхні однолітки. Все ж поспостерігайте за малюком, особливо якщо він, незважаючи на вправи, продовжує писати дзеркально. Зверніться до дитячого психолога. Він протестує вашої дитини і визначить, чи немає у нього й інших особливостей розвитку. Відомі випадки, коли невміння перевчитися на звичайний лист супроводжувалося незвичайним талантом до образотворчого мистецтва.
5
Цілком можливо, що ваша дитина, який ніяк не хоче вчитися писати правильно, явний чи прихований лівша. Явну ліворукість зазвичай визначити нескладно. Дитина інстинктивно хапає все лівою рукою, в тому числі і олівець. Йому просто зручніше писати в дзеркальному відображенні. Немає нічого страшного в тому, що у нього залишиться ця особливість. Але потрібно, щоб він звик і до правильного нвпісанію. Щоб визначити приховану ліворукість, проведіть невеликий тест. Запропонуйте дитині якесь нове для нього справу. Подивіться, в яку руку він візьме абсолютно новий для нього предмет. Підійде і старовинний метод діагностики. Запропонуйте дитині з'єднати долоні і переплести пальці. У прихованих ліворуких зверху зазвичай виявляється великий палець лівої руки.
6
Якщо дзеркальне письмо супроводжується помітними порушеннями мови або роботи опорно-рухового апарату, зверніться до невропатолога. Ця особливість листи викликана у правшів недорозвиненням деяких відділів головного мозку. Дитина, у якого все інше в порядку, дорослішає, потрібні частини мозку поступово приходять у норму. Якщо ж цього не сталося, може знадобитися навіть медикаментозне лікування, яке призначає тільки лікар. Він же може запропонувати і способи корекції.
Корисна порада
Дитині, яка любить і вміє малювати, запропонуйте не писати, а змальовувати літери. Подібна постановка задачі активізує його увагу. Він буде прагнути точно передати форму того, що йому запропонували намалювати.