Як відпрацювати дикцію. тренування дикції для дорослих.

Як дорослим, так і дітям може знадобитися виправити будь-які дефекти дикції. Для цього фахівці розробили кілька методик, які можна застосовувати самостійно і які допоможуть вам говорити правильно і чітко.
Інструкція
1
Тренуйте дихання і діафрагму. Це допоможе вам говорити довго і добре поставленим голосом. Для цього займіться плаванням. Також поліпшенню дихання допомагає і спів.
2
Вивчіть кілька скоромовок, доречних при вашій мовної проблеми. Фраза «Карл у Клари вкрав корали» дозволить вам не тільки поліпшити свою вимову букви «р» і «л», а й допоможе вам говорити більш виразно. В якості скоромовки можуть виступати будь довгі важкі для слова і імена. Існують спеціальні збірники скоромовок для тренування вимови різних букв. Ви можете купити його в книжковому магазині або взяти на час в бібліотеці.
3
Виконуйте гімнастику артикуляції. Вона допоможе вам запам'ятати правильне положення рота при проголошенні якого-небудь з звуків. Наприклад, для тренування виголошення букви «о» рот слід робити круглим, але так, щоб здавалося, що звук злітає з кінчиків губ.
4
Звуки «п» і «б» слід тренувати разом. Стисніть губи і притисніть їх до зубів. Після цього з силою витолкніте повітря з невеликого отвору між губами. Повинен вийти звук «п». При напрузі в'язок в цьому ж положенні рота ви повинні вимовляти «б». Потім тренуйте ці літери у вимові з голосними. Останнім етапом буде побудова складів з обох букв. Вимовляєте «пабу», «пебі», «пібі» та інші звукосполучення, стежачи за правильним положенням рота. При вірному виконанні після тренувань повинна з'явитися чітка різниця між цими двома буквами.
5
При тренуванні вимови «р» стежте за тим, щоб вібрувало НЕ горло, а мову. Його не слід згортати, він повинен бути прямим і кінчиком упиратися в верхнє небо, ближче до зубів.
6
Якщо індивідуальні тренування вам не допомагають, зверніться до логопеда. Він зможе скласти вам програму занять, а також ви отримаєте кваліфікований погляд з боку на результати своїх праць.