Як позбутися від нудоти. Як прибрати нудоту в домашніх умовах.

Кожен з нас в житті хоча б один раз відчував почуття нудоти . Це вельми не приємне відчуття, тому важливо знати, що робити під час його виникнення і пам'ятати, що позбутися від нудоти, набагато складніше, ніж попередити таке появу.

Отже, що б різке відчуття подступанія їжі до ротоглотке не виникало, варто дотримуватися простих правил:

  • не вживати в їжу не свіжі продукти харчування та продукти, які не до кінця пройшли харчову обробку.
  • після прийому їжі не займайтеся важкою фізичною працею. Тобто одразу після обіду не варто йти в качалку піднімати штангу з вагою верхньої межі вашої номи.
  • намагайтеся уникати всякого роду ситуацій, де потрібно давати навантаження на вестибулярний апарат. Тобто не кружляти зі швидкістю на одному місці без видимої потреби, уникайте атракціонів такого ж плану.

Все вище сказане допоможе боротися з нудотою набагато рідше, ніж раньше.Еслі же нудота почалася, слід вдатися до усталених норм на цей рахунок і позбутися від нудоти, чого б це вам не коштувало. Отже:

  • Припиніть все, що ви робили. Особливо якщо займалися фізичною працею, вправами - беззастережно кладемо штангу або гирі!
  • Збільшуємо потік кисню. Якщо є можливість - виходимо на вулицю. Можна відкрити вікно або кватирку. Сісти ближче до кондиціонера або, на крайній випадок, просто помахати чим-небудь перед обличчям.
  • Займіть положення тіла, при якому самопочуття максимально хороше. Можна залишитися сидіти або вибрати лежаче положення. Врахуйте, що якщо вирішите лягти на спину, то голову потрібно повернути набік. Що б у разі все-таки виникла блювоти аспирировать легкі блювотними масами.
  • Зніміть з шиї все шарфики, ланцюжки та інше. Нічого не повинно заважати проходити повітрю через дихальні шляхи.
  • Застосувати медикаментозні засоби. Для початку найпростіший препарат для спроби зняти нудоту - невелика концентрація нашатирного спирту на ватці піднести під ніс на короткий проміжок часу. Якщо нудота виникла в дорозі в транспортному засобі, в літаку або на лайнері то можна застосувати спеціальні препарати, що впливають на головний мозок.

Якщо відчуття нудоти виникло не різко і проявляється не виразно, можна вдіяти жувальні руху - застосуйте жувальну гумку або просто пожуйте кінчик сірника. Якщо нічого з вище перерахованого не допомогло і почуття нудоти переслідує вас часто - зверніться до вашого сімейного лікаря.