Як розпізнати несвіжий шашлик.

Традиційний шашлик прийнято готувати з якісного м'яса молодого тварини. Той, хто вважає за краще робити це блюдо самостійно, зазвичай слідує цьому правилу і вибирає м'ясо досить ретельно. Але у продажу нерідко зустрічається і мариноване м'ясо, а якщо говорити про торгові точки, то шашлики готують мало не на кожному розі. На жаль, не всі продавці однаково сумлінні, тому від споживача потрібна увага і вміння відрізнити свіже м'ясо від несвіжого.
Вам знадобиться
  • - м'ясо для шашлику;
  • - гострий ніж;
  • - запальничка.
Інструкція
1
Вирушаючи в магазин чи на ринок за свіжим м'ясом для шашлику, захопіть з собою невеликий гострий ніж. Він знадобиться, щоб надрізати м'ясо, що продавці погоджуються робити не завжди.
2
Огляньте сподобався вам шматок м'яса. Він повинен бути рожевого або темно-червоного кольору, залежно від віку тварини. Жир молодої тварини білий, у старого - жовтуватий, але ні в якому разі не сірий. Незалежно від того, використовуєте ви яловичину, свинину або баранину, тканини не повинні мати ніяких вкраплень або плям, колір їх - насичений і однорідний. Несвіже м'ясо виглядає обвітреним, залежно від ступеня зіпсованості воно може мати сіруватий або навіть зеленуватий колір.
3
Понюхайте м'ясо. Не повинно бути навіть найменшого гнильного запаху. Деякі недобросовісні торговці застосовують масу хитрощів, щоб м'ясо здавалося доброякісним. Наприклад, його миють у марганцівці, яка усуває неприємний запах і змиває наліт. По запаху відрізнити свіже м'ясо від влежаного в цьому випадку досить важко. Зверніть увагу на жир. Після замочування в перманганат калію він стає рожевим, а не жовтуватим, як звичайно.
4
Надавите на поверхню м'яса пальцем, щоб утворилася ямка. Тканини свіжого м'яса пружні, тому вм'ятина досить швидко вирівняється. З поверхні влежаного шматка вона не зникне.
5
Нагрійте ніж. Для цього достатньо самої звичайної запальнички. Проткніть м'ясо. Понюхайте ніж. При обробці можна позбутися тільки від зовнішніх ознак гнилі, всередині ж шматок залишається зіпсованим. Ніж в цьому випадку придбає неприємний запах.
6
Зробіть невеликий надріз. Подивіться, що у вас вийшло. Гарне свіже м'ясо залишиться в місці розрізу майже сухим.
7
Якщо ви вирішили купити для шашлику заморожене м'ясо, зверніть увагу на кристалики льоду. За іншою ознакою свіжість його не визначився, чи не дуже явний запах гнилі при заморожуванні зникає. Але несумлінність продавця видадуть кристалики, які є завжди. Якщо вони білі, м'ясо заморожували один раз. При повторному заморожуванню лід стає рожевим.
8
У великих торгових точках нерідко продають мариноване м'ясо для шашликів. Воно може бути вагові або в пластиковій упаковці. До розвісну м'ясу принюхайтесь. Незважаючи на те, що в маринад зазвичай додаються спеції, здатні перебити будь-який аромат, запах гнилі все-таки можна відчути. Свіжість шматочків, що продаються в пластикових коробочках або вакуумній упаковці, можна визначити тільки за зовнішнім виглядом, причому далеко не завжди. Зверніть увагу на жир. Він не змінює свій колір і повинен бути білим або трохи жовтуватим.
9
Шашлики в торгових точках зазвичай готують з маринованого м'яса. Основним показником свіжості є запах. Той, хто робить шашлик, зазвичай додає цибулю, часник, спеції, які дуже сильно пахнуть. Але повністю ліквідувати неприємний запах несвіжого м'яса вони не можуть. Тому перш за все принюхайтесь.
10
У деяких торгових точках клієнт не бачить, як готується шашлик. Той, хто смажить м'ясо, має можливість підкласти покупцеві залежаний відучора і підігрітий шматок. Якщо м'ясо викликає підозру, проткніть його вилкою або ножем. Неприємний запах залишається, незважаючи на використання ароматичних трав. Цього елементарного дослідження зазвичай буває достатньо.