Як готувати їжу Як в ресторанах.

Домашня кухня дуже корисна і смачна. Але іноді звичний стіл хочеться урізноманітнити - наприклад, включивши в меню страву ресторанного рівня. Ви цілком можете приготувати салат, суп, гаряче або десерт на рівні шеф-кухаря, потрібно лише освоїти деякі прийоми, що використовуються в закладах громадського харчування.
Інструкція
1
Відмовтеся від стереотипів. Ресторанні страви дивують поєднанням незвичних компонентів і незвичайними смаковими акцентами. Наприклад, шеф-повара рекомендують додавати в рибний фарш трохи меду, а в борщ - цукор. Сміливіше експериментуйте. Спробуйте додати в суп кінзу замість петрушки, а в сметанний соус кинути щіпку каррі - ви отримаєте абсолютно нові смакові нюанси.
2
Одне з важливих відмінностей ресторанних страв від домашніх - широке використання різноманітних соусів і спецій. Вивчайте смакові відтінки. Не користуйтеся готовими сумішами з пакетиків і пляшечок. Готуйте соуси для пасти самостійно, варіюйте набори спецій для стейків, супу або плову.
3
Використовуйте професійні рецепти. Їх можна знайти в журналах для рестораторів і на професійних сайтах. Якщо вам незрозуміла термінологія, прочитайте книги, за якими навчаються майбутні фахівці підприємств громадського харчування. Там можна дізнатися багато цікавого про принципи ресторанної кухні.
4
Якщо вам сподобалося блюдо в ресторані або кафе, уважно прочитайте список інгредієнтів в меню. В хороших ресторанах прийнято спілкуватися з шеф-кухарем. Ви можете запросити його в зал, похвалити удавшееся блюдо і попросити рецепт. Зазвичай потішений шеф не відмовляє гостям. Однак врахуйте, що пару секретних інгредієнтів він все ж може втаїти.
5
Бажаючим серйозно вивчити ресторанну кухню і готувати вдома страви високого рівня, варто записатися на курси для кухарів-аматорів. Такі заняття можуть бути короткостроковими - у вигляді декількох майстер-класів, або достатньо тривалими. Вибирайте курс, де вас навчать не тільки складати блюдо з заздалегідь підготовлених інгредієнтів, а й правильно підготовляти продукти.
6
Освойте принципи ресторанної сервіровки. Чи не викладайте пейзажі на тарілках і не прикрашайте страви трояндами з ковбаси і ліліями з лука. Карвінг - окремий вид мистецтва, який широко використовується на фуршетах і банкетах, проте в порціонної сервіровці практично не зустрічається. Замість яблучних лебедів і кошиків прикрасьте гірку салату парою маслин, а пюре - овочевим чіпсом і пір'ям шніт-цибулі. Декоруйте блюдо краплями соусу або масла, зеленню або зернятками перцю.
7
Використовуйте продукти, які купують кухарі ресторанів. Сьогодні у великих містах працюють спеціалізовані магазини, де можна придбати все необхідне - від новозеландської баранини до екзотичних фруктів. Багато шеф-кухаря особисто вибирають необхідні продукти на місцевих ринках. Прослідкуйте їх приклад. Від якості сировини залежить смак майбутнього страви.
Маркетологи стверджують, що популярність будь-якого ресторану тримається на «трьох китах»: хорошому обслуговуванні, атмосфері закладу та майстерності шеф-кухаря. Іноді це майстерність здатне зробити ресторан відвідуваним, навіть коли інші складові успіху не ідеальні, але для цього, звичайно, шеф-кухарю потрібно дуже постаратися. Зрозуміло, що такі фахівці завжди затребувані і праця їх оцінюється господарями ресторанів дуже високо.

Особливості професії шеф-кухаря

Багатьом здається, що ніякої спеціальної освіти шеф-кухарю і не потрібно - досить просто вміти готувати і любити це заняття, як мільйони домогосподарок, що радують відмінними стравами своїх домашніх. Але ця думка помилкова. По-перше, між приготуванням обіду на кількох людей, і тим, який готують на кілька сотень, є велика різниця, в тому числі і технологічна. По-друге, асортимент страв, які повинен вміти готувати шеф-повар, в десятки, якщо не сотні разів ширше будь-якого домашнього меню. По-третє, шеф-кухар найвищого класу практично не користується готовими рецептами і повинен вміти імпровізувати, але так, щоб створювані їм нові страви були смачними. А для цього необхідно знати безліч секретів термічної і механічної обробки продуктів, їх сполучуваності та необхідних співвідношень. І по-четверте, найголовніше, без чого навіть знає всі ці нюанси людина ніколи не зможе стати хорошим шеф-кухарем, це вроджений талант до приготування їжі.

Де отримати спеціальну освіту

Така професія мається на списках спеціальностей, які отримують випускники деяких вузів, училищ чи коледжів. Ви також можете отримати диплом про закінчення курсів шеф-кухарів, витративши на таке навчання всього кілька місяців і навіть тижнів. У цих навчальних закладах викладають теорію кухарської справи: правила вибору, зберігання і обробки продуктів, рецептуру найпопулярніших страв, принципи приготування їжі. Але, на жаль, повноцінних практичних навичок випускники таких закладів в процесі навчання не отримують, вони більше придатні для менеджерської діяльності. Але, тим не менше, і теоретичні знання будуть необхідні і затребувані, якщо після закінчення такого навчального закладу ви самостійно подбаєте про необхідну практиці. Деякі кафе і ресторани пропонують випускникам харчових інститутів і коледжів безкоштовне навчання на своїй кухні, причому ви навіть можете розраховувати на стипендію. Але в число таких ресторанів входять в основному ресторани і кафе швидкого харчування або сетевие.На кухню гарного ресторану або кафе можна потрапити навіть без «корочок» про спеціальну освіту, але в цьому випадку практика дасться вам складніше, та й почати доведеться з найбруднішою роботи - миття посуду та миття овочів. Втім, і роботодавці не дуже охоче набирають у штат людей без освіти. В цьому випадку важливо потрапити під керівництво гарного професіонала і отримати від нього уроки майстерності. А закріпити отримані знання та навички завжди можна буде на платних курсах та майстер-класах, які проводять відомі кухарі, в тому числі і за кордоном.