Як проходить жеребкування ліги чемпіонів.

Ліга чемпіонів УЄФА є головним клубним турніром. У ньому сходяться кращі європейські команди, за право стати володарем кубка чемпіонів борються десятки клубів. Переможець протягом року носитиме титул найсильнішої команди Європи.
Інструкція
1
В Лігу чемпіонів потрапляють найсильніші команди європейських країн. У 2012 році переможцем турніру стала команда «Челсі», у впертій боротьбі здолала мюнхенську «Баварію». У новому сезоні 2012/2013 років будуть брати участь 76 команд, що представляють 52 футбольні асоціацій УЄФА (Союз європейських футбольних асоціацій), від англійського Union of European Football Associations, скорочено UEFA).
2
Кількість місць у розіграші, дістав кожній країні, визначається з урахуванням таблиці коефіцієнтів УЄФА, складеної після сезону 2011/2012 року. Залежно від коефіцієнта, країни можуть виставити на турнір від 1 до 4 команд. Росія буде представлена командами «Зеніт» і «Спартак».
3
Жеребкування турніру за традицією проходить в штаб-квартирі УЄФА. У 2012/2013 роках вона проводитиметься перед кожною стадією турніру. Жеребкування першого і другого раундів кваліфікаційної частини турніру відбудеться 25 червня, третього раунду - 20 липня. Жеребкування раунду плей-офф (ігри на вибування) пройде 10 серпня. Суперники по груповому етапу будуть визначені в Монако 30 серпня. Нарешті, жеребкування 1/8 фінальної частини турніру (плей-офф) відбудеться 14 грудня, а чвертьфіналу, півфіналу та фіналу 13 березня 2013.
4
При проведенні жеребкування враховуються певні нюанси. Так, у пари і групи груповій частині турніру не можуть потрапити клуби, що представляють одну футбольну федерацію. Першими в групи автоматично потрапляють найсильніші команди, при цьому враховується їх клубний рейтинг. Це зроблено для того, щоб на груповому етапі найбільш сильні команди не могли зустрітися. Після визначення перших команд починається жеребкування слабших клубів, в результаті заповнюються всі місця в групах. Такий підхід збільшує ймовірність того, що в фіналі зустрінуться найсильніші команди. Крім того, навіть найслабший клуб має всі шанси дійти до фіналу, показуючи хорошу гру.