Що таке вологість повітря.

Вологість - це показник кількості водяної пари в атмосфері. Від нього залежать погода і клімат місцевості. При зміні вологості людина починає відчувати себе інакше.
Інструкція
1
Кожен день в зведеннях прогнозу погоди повідомляють значення вологості у відсотках. Це - показник відносної вологості повітря. Його значення може впливати на самопочуття людини. Комфортно він буде себе відчувати при 40-60% вологості. Цей параметр залежить в тому числі і від температури повітря і впливає на випаровування вологи. Він вимірюється за допомогою приладу, який називається гігрометром. Відносної вологість називається тому, що вона вимірюється відносно насиченого пара, тобто такого пари, яка починає перетворюватися назад у воду.
2
Якщо повітря дуже вологий, то при охолодженні він буде конденсуватися, тобто з'явиться туман, роса, крапельки на поверхні предметів. У такому випадку зайвій волозі важко випаруватися. Тому в холодних підвалах, наприклад, завжди сиро. Людині при високій вологості, як правило, холодніше, ніж при такій же температурі, але сухому повітрі. Тому морські зими переносяться важко, а в середині континенту низькі температури менш відчутні. Підвищена вологість призводить до того, що пари води починають збиратися в краплі і випадають на землю у вигляді дощу.
3
Занадто низька вологість повітря також створює дискомфорт. Вологи і так недостатньо в повітрі, а при високих температурах вона починає випаровуватися ще активніше. Людина пітніє, за рахунок цього поверхню тіла охолоджується. Але воду потрібно постійно заповнювати, багато пити, інакше організм може перегрітися. Але все ж такі погодні умови переносити легше, ніж спеку з підвищеною вологістю. Випаровування вологи - нормальний процес організму, а в таких умовах цей процес ускладнюється.
4
Знання про вологість повітря необхідно тим, хто працює з продуктами харчування, в сільському господарстві, та практично в будь-якому виробництві. Певне значення вологості підтримується на одному рівні в бібліотеках, важливих архівах, і його коливання можуть призвести до псування документів. Сирість не переносять тканини, деякі будматеріали, продукти харчування тощо.