Як встановлювати стовпи для забору.

Якщо ви вирішили самостійно встановити паркан на дачі або присадибній ділянці, необхідно попередньо поставити стовпи, які утримуватимуть масивну конструкцію. Для цього вам не будуть потрібні кваліфіковані робітники і спеціальна техніка. Так як же встановити стовпи для забору власноруч?
Вам знадобиться
  • - бур;
  • - металеві стовпи;
  • - шпагат;
  • - дерев'яні клини;
  • - пісок;
  • - камені або гравій;
  • - бетон.
Інструкція
1
Насамперед слід намітити місце майбутнього паркану, так ви зможете для себе визначити, скільки потрібно матеріалів для опорних стовпів. Вбийте в дві крайні точки дерев'яні кілочки і натягніть між ними шпагат, размечая тим самим передбачувану кордон паркану. За допомогою планки, рівній ширині стовпа і довжині секції паркану, визначте кількість передбачуваних ямок для зводяться стовпів.
2
Приступайте до буріння ямок під майбутні стовпи. Для цього можна використовувати лопату, але досить складно викопати глибоку й вузьку яму. Тому краще для цього копіткого заняття використовувати бур. Буріте невеликими порціями по п'ятнадцять сантиметрів, виймайте і чистите інструмент. Якщо почати відразу працювати на велику глибину, бур може заклинити і витягнути його буде практично неможливо. Підливайте в ямку воду з лійки в процесі буріння, так ви полегшите роботу і зможете без проблем витягнути бур.
3
Встановіть стовпи в підготовлені крайні ямки і закріпіть їх в строго вертикальному положенні. Потім знову простягніть шнур і по ньому виставите проміжні стовпи для майбутнього паркану. Рекомендується виставляти стовпи за допомогою дерев'яних клинів, які встановлюються між трубою і краями отворів. Перевірте висоту стовпів, при необхідності поглибте ямку або підсипте грунт.
4
Після правильної виставки засипте ямки навколо стовпів камінням, битою цеглою або гравієм. Потім ретельно утрамбуйте і засипте піском. Щоб він щільно заповнив ямку і добре осел, полийте водою. Для жорсткої установки опор, отвори роблять великого діаметру і заливають бетоном. Заливка додасть забору відмінну стійкість, рекомендується при установці важких огороджувальних конструкцій. Накрийте бетон поліетиленом, руберойдом або плівкою і залиште стовпи вистаїваться.