Як зробити пасіку.

Якщо ви мрієте стати досвідченим бджолярем і зробити пасіку на своїй ділянці, необхідно перш за все дізнатися побільше інформації про життя бджіл. Зробіть пасіку і балуйте свою сім'ю натуральним бджолиним медом цілий рік.
Вам знадобиться
  • - вулики або матеріали для його виготовлення (дошки, деревообробний верстат, пила, водотривкий клей і цвяхи);
  • - бджоли;
  • - рамки;
  • - димар;
  • - стамески;
  • - ніж для розтину сот;
  • - воскотопка;
  • - центрифуга для відкачування меду.
Інструкція
1
Насамперед слід для себе визначити місце знаходження майбутньої пасіки і скільки вуликів на ній стоятиме. Існують певні рекомендації щодо цього: ставте вулики в один або кілька рядів, відстань між якими має складати близько трьох метрів, між вуликами - не менше двох метрів. Бажано, щоб будиночки розташовувалися в тіні дерев, це захистить бджіл від літньої спеки і зимового вітру.
2
Створювати пасіку слід саме там, де для цього існують всі умови і велика кількість медоносних рослин (їх зазвичай садять самостійно). Ці квіти даватимуть бджолам пилок і нектар з самої весни і до глибокої осені. Щоб бджолам було спокійніше, пасіка повинна розташовуватися подалі від дороги, відмінне місце - плодовий сад.
3
В бджільництві використовують кілька видів вуликів. Однозначно віддати перевагу якомусь досить складно. Адже тут багато що залежить від можливості виготовлення вуликів і звичок пасічника. Найбільш поширеними вважаються: двенадцатирамочний, вулик лежак, десятірамочний і багатокорпусний. Вулики можна як купити, так і виготовити самостійно, для цього необхідно придбати необхідні матеріали. Робота досить копітка, але цікава, вимагає знань по роботі з деревом.
4
Створюйте пасіку ранньою весною, вулики виготовляються або купуються заздалегідь і ставляться відповідно до рекомендацій. Придбати бджіл можна в місцевому бджільницьких клубі або замовити поштою (розсилають в спеціальних ящиках). Уже протягом року бджоли нарощують великі родини і здатні дати власникові якісний товарний мед.
5
Крім бджіл і вуликів вам буде потрібно ще декілька недорогих пристосувань, які повинен мати під рукою абсолютно кожен пасічник: спеціальні стамески, димар (пристрій для упокорення бджіл) і ножик для розтину сот. З часом необхідно придбати воскотопку для перетоплювання воску або центрифугу для відкачування меду.
Заняття бджільництвом не тільки заспокоює нерви будь-якого цінителя природи, споглядає цікаву життя своїх смугастих підопічних. Це ремесло приносить ще й вельми приємний бонус - солодкий і ароматний домашній мед.
Інструкція
1
Виберіть підходящу ділянку для пасіки. Він повинен розташовуватися на відстані від інших бджолярів, щоб ваші бджоли не постраждали, якщо на сусідній пасіці вибухне яка-небудь епідемія. Крім того, бджолині вулики краще містити подалі від ліній високовольтних передач, великих водойм і ділянок, на яких для боротьби з шкідниками застосовуються хімікати.
2
Підберіть відповідний для вас тип вуликів, в яких поселите бджіл. Вулики, що носять назву «лежаки», відрізняються мобільністю, їх легко переносити і просто оглядати. Альтернативою «лежакам» є багатокорпусні вулики. Вони значно габаритніший і важче своїх побратимів, однак бджолам вони більше до душі через велику зовнішню схожість з дуплом дерева, де бджоли живуть в дикій природі.
3
Спорудіть навколо пасіки паркан. Його висота має бути приблизно від півтора до двох з половиною метрів. Такий паркан допоможе захистити бджіл від сильних і різких поривів вітру. А якщо поряд з пасікою живуть і інші люди, то завдяки високого паркану вони зможуть відчути себе в безпеці, оскільки бджоли літатимуть досить високо над землею, перелітаючи паркан.
4
Придбайте декілька сімей бджіл, для початку краще обмежитися трьома-п'ятьма родинами, щоб простіше було тримати їх під наглядом. Не змішуйте бджіл різних порід, оскільки таке самостійне схрещування незмінно спричинить негативні зміни на генетичному рівні і виродження породи, а значить, зменшаться обсяги зібраного меду.
5
Підберіть підходящу для ваших кліматичних умов породу бджіл. Для бджільництва в умовах в цілому холодного клімату Росії добре підійдуть карпатська або среднерусская порода. Перші важче переносять холодну погоду, зате відрізняються мирним характером. Другі ж досить агресивні, однак більш морозостійкі, витривалі і меншою мірою схильні до ризику підхопити якесь захворювання завдяки їх міцної імунній системі.