Як здати квартиру без посередників.

Здаючи квартиру в оренду, не використовуючи послуги посередників, необхідно враховувати всі нюанси, щоб юридична сторона угоди була оформлена правильно. Крім того, доведеться самостійно підшукувати орендарів, розмістивши рекламні оголошення в засобах масової інформації та підготувати житлоплощу до заселення нових мешканців.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - правовстановлюючі документи;
  • - договір.
Інструкція
1
Здавати вільну житлоплощу можна на будь-який термін. Якщо ви плануєте отримувати стабільний дохід, не турбуватися за збереження свого майна, найбільш оптимальний варіант - підшукати надійних квартиронаймачів, готових тривало проживати в квартирі. Для отримання високого доходу квартиру можна здавати подобово, цей варіант підходить тим власникам, які мають досить багато вільного часу, щоб самостійно систематично підшукувати нових квартиронаймачів, укладати договір, передавати і забирати ключі. Справа ця досить клопітка.
2
Перед пошуком нових квартирантів приведіть квартиру в пристойний стан. Найбільш охоче знімають житло зі справною сантехнікою, з працюючим електрикою. Якщо від колишніх мешканців залишився сміття або квартира знаходиться в непривабливому вигляді, зробіть невеликий косметичний ремонт. Це допоможе вам швидше знайти орендарів.
3
Далі, подайте рекламні оголошення в засоби масової інформації, в регіональні друковані видання, розклейте на рекламних щитах. Повідомте всіх родичів, знайомих, товаришів по службі, що ви здаєте зайву житлоплощу. Найчастіше орендарі знаходяться дуже швидко, тому що попит на житло, що здається в оренду, як і раніше дуже великий.
4
Ознайомтеся з документами квартиронаймачів, пред'явіть їм свій паспорт та правовстановлюючі документи на житло, щоб вони також змогли з ними ознайомитися і переконатися, що перед ними знаходиться власник майна з цілком серйозними намірами здати порожню житлову площу.
5
Усно переговорите про ціну. Якщо всіх все влаштовує, укладіть письмовий договір. Вкажіть у ньому всі паспортні дані орендарів і орендодавця, докладно опишіть всі умови, на яких ви надаєте квартиру в оренду. Один примірник договору передайте квартирантам, інший - залиште собі, він вам буде потрібно для пред'явлення до податкової інспекції.
6
Згідно з податковим законодавством, з будь-якого виду доходів необхідно відраховувати до бюджету 13%. Тому відразу після здачі квартири в оренду, зверніться до територіального відділення Федеральної податкової служби, заповніть декларацію, пред'явіть паспорт і ксерокопію договору найму.