Як перевернути малюка. Що не перекинутися.

Нормальною ситуацією перед пологами вважається, якщо дитина перебуває в головному передлежанні - тобто лежить вниз головою, спрямованої в таз матері. Але певний відсоток дітей перебуває в тазовому передлежанні, тобто будуть народжуються ногами вперед. Цю ситуацію можна виправити, щоб пологи пройшли в меншим ризиком травми.
Інструкція
1
Почекайте до двадцять восьмого тижня вагітності. До цього часу дитина може досить вільно повертатися в матці і може ще неодноразово змінити своє становище.
2
Перед застосуванням будь-яких заходів порадьтеся зі своїм лікарем-гінекологом. Він зможе сказати вам, чи небезпечно тазове передлежання у вашому випадку і допустимі чи для для вас які-небудь методи для зміни положення дитини в матці.
3
Виконуйте спеціальні вправи, щоб дитина змінив своє становище. Одне з них полягає в поворотах. Лежачи на ліжку, поверніться з одного боку на інший кілька разів. Повторюйте вправу три-чотири рази на день. Ці повороти зручно робити в ліжку з ранку або перед сном. Також потрібно кілька разів на день лежати так, щоб ваша нижня частина тіла знаходилася вище голови. Таку позу слід утримувати п'ять-сім хвилин.
4
Зверніться до фахівця з голковколювання. На думку прихильників традиційної китайської медицини, за допомогою впливу на певні точки вашого тіла голками можна змусити дитину перевернутися в потрібну позицію. Ця методика зарекомендувала себе при лікуванні ряду захворювань, проте багато лікарів заперечують її вплив на зміну положення дитини.
5
Займіться плаванням. До 36 тижні при отсутсвии спеціальних обмежень від лікаря з цим не повинно бути проблем. Пірнання і плавання на спині і на животі в спокійному темпі також можуть допомогти дитині змінити становище.
6
Якщо дитина за даними УЗД залишився в колишньому положенні, на дев'ятому місяці зверніться для здійснення зовнішнього повороту до свого лікаря-гінеколога. Не всі медики практикують цю процедуру через небезпеку викликати занадто ранні пологи або защемити якої-небудь нерв у вагітної. Тому перед проведенням повороту потрібно зважити всі плюси і мінуси цього заходу. Якщо ви раніше вже народжували, у вас достатньо широкий таз, а сама дитина не надто великий, то у вас великі шанси народити природним шляхом і при тазовому подлежаніі.
7
Спробуйте подумки чи вголос поспілкуватися з дитиною, тим самим переконуючи його змінити становище. Таку методику використовують майбутні матері, хоча вона і не знайшла підтвердження в офіційної медицини.