Як подивитися mx записи.

Вся адресація за допомогою доменних імен в мережі інтернет цілком грунтується на глобальній ієрархічній системі DNS. Її структура і принципи функціонування увазі можливість отримання різноманітних даних про доступні ресурсах. Так, записи MX містять інформацію про поштові серверах домену. Переглянути їх можна за допомогою спеціальних утиліт.
Вам знадобиться
  • - можливість запустити nslookup на цільової машині.
Інструкція
1
При роботі в операційних системах сімейства Windows запустіть командний процесор. Для цього натисніть кнопку «Пуск», яка розташована в панелі задач на робочому столі. В отобразившейся після цього меню клікніть по пункту «Виконати». Буде відкритий діалог оболонки «Запуск програми». У його полі "Відкрити" введіть значення cmd. Натисніть кнопку OK.
2
В UNIX-подібних системах перейдіть в текстову консоль або запустіть емулятор терміналу. Перехід в текстову консоль з графічної середовища виконується шляхом одночасного натискання Ctrl, Alt і однієї з клавіш F1- F12, після чого необхідно ввести свої облікові дані для скоєння авторизації. Запустити емулятор терміналу зазвичай можна з меню графічної оболонки.
3
Ознайомтеся з довідкою по роботі команди nslookup. В Windows для отримання докладних відомостей щодо функціонування і параметрів команди nslookup скористайтеся вбудованою довідковою системою. В Linux для цієї ж мети варто використовувати man або info документацію, виконавши в консолі команди man nslookup або info nslookup.
4
Запустіть nslookup в інтерактивному режимі роботи. Просто введіть в консолі nslookup (без яких або параметрів) і натисніть Enter.
5
Змініть тип запитуваних командою nslookup записів на MX. В консолі введіть: set querytype = mxі натисніть Enter.
6
Перегляньте MX-записи одного або декількох доменів. Введіть ім'я домену, натисніть Enter. Дочекайтеся закінчення процесу отримання даних програмою. Проаналізуйте відображену інформацію.
7
Завершіть роботу з nslookup. Введіть exit. Натисніть Enter. При необхідності завершення роботи з консоллю введіть exit і натисніть Enter ще раз.
Корисна порада
Для вказівки типу DNS-записи, запитуваної командою nslookup, можна використовувати параметри з більш короткими іменами: type, ty і q. Вони мають той же зміст, що й querytype. В UNIX-подібних системах для аналізу DNS записів також можна застосувати команду dig.