Як облаштувати літній душ.

В дачний сезон багато хто прагне провести більше часу на свіжому повітрі, привести в порядок присадибне господарство і просто відпочити. Освіжаючий садовий душ в літню спеку стає нагальною потребою, особливо якщо на ділянці немає можливості обладнати сучасний санвузол. Просту душову кабінку можна змайструвати своїми руками, і при певній вправності ви зробите її набагато затишніше і довговічніше готових заводських виробів.
Вам знадобиться
  • - фундамент;
  • - душова кабінка;
  • - бак для води;
  • - джерело води (водопровід, колодязь);
  • - стік і зливна яма;
  • - водонепроникний матеріал;
  • - перехідники для шланга;
  • - шланг;
  • - кран і розпилювач;
  • - елементи внутрішньої і зовнішньої обробки.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки літнього душу. Це надзвичайно відповідальний момент - непродумана конструкція може звести нанівець всі ваші старання. Головні правила: кабінка повинна стояти на сонячній стороні, щоб вода для миття встигала повністю прогрітися; душ слід убезпечити від сильних протягів; місце вибирайте піднесене для швидкого відтоку використаної води. При наявності водопроводу продумайте зручність підведення комунікацій. Якщо доведеться наповнювати ємність вручну, поблизу повинен знаходитися колодязь.
2
Викопайте зливну яму об'ємом від 1 до 2 кв.м, залежно від передбачуваного навантаження на літню душову. Стічні води можуть розмити грунт під кабінкою, тому розташуйте слив на відстані декількох метрів від неї. Передбачте похилий насип - рідина повинна стікати по ній у бік дренажу. Ухил зміцните поліетиленовою плівкою або руберойдом.
3
Поставте фундамент для нещільного ґрунту, щоб саморобна душова не розвалилася. Рекомендується занурити в землю по периметру майбутніх стін палі - металеві труби діаметром 100 мм і довжиною 1 м. Вони повинні підніматися приблизно на 20 см. Конструкцію пальового фундаменту зміцните бетоном і об'єднайте каркасом з тесаного бруса. Інший варіант - зробіть підставу з цегли і зафіксуйте на ньому бруси скобами. Каркас обшийте дошками.
4
Спроектуйте кабінку. Внутрішні розміри приміщення не повинні бути менше 190х140 см. Готове заводський виріб можна замовити в спеціалізованій фірмі і зібрати з панелей, як конструктор. Більш дешевий варіант - зробити дерев'яну душову самостійно. Для цього спочатку поставте каркас із брусів (оптимальне перетин - 100x100 мм). Опори забетонують; з'єднайте бруси перев'язками зверху і знизу. Стіни рекомендується оббити струганая дошками.
5
При обладнанні кабінки врахуйте наступні моменти. Слід передбачити місце для розміщення одягу і рушники, захистивши його непромокаючої фіранкою; мийне відділення відокремте від роздягальні порогом; підлога повинна бути гратчастим для зливу води. Не забудьте про корисні дрібниці - власниках і полицях для ванних приладдя.
6
Вхід у літній душ можна закрити клейончатій занавесью. Якщо ви вирішили навісити дерев'яні двері, рекомендується встановити на неї спеціальні ущільнювачі типу УПП-160. Накладки не дадуть деревного полотну розбухнути від вологи і додатково допоможуть зберегти тепло.
7
Встановіть металевий або пластиковий бак на даху душової кабінки. Літраж вибирайте від 60 до 100 - тоді вода буде добре прогріватися, і її вистачить для банних процедур. Пофарбуйте ємність в темний колір, щоб вона швидше нагрівалася. Додатково можна обладнати імпровізований водонагрівач: зробити над баком дерев'яний каркас і натягнути на нього поліетилен. З північної сторони «теплицю» оклейте фольгою.
8
Вмонтуйте в бак перехідник для кріплення шланга, зафіксуйте на кінці кран і розпилювач. Інший шланг приєднаєте до насоса в колодязі або водопроводу. Якщо наповнювати ємність доведеться відрами, встановіть поруч надійну приставні сходи.
9
Нарешті, подбайте про обробку літнього душу. З «обличчя» можна оббити кабінку вологостійкою фанерою або євровагонкою, пофарбувати стіни в єдиному стилі з іншими дачними приміщеннями. Внутрішні стінки покрийте оліфою або обейте міцної полівінілхлоридної плівкою. Можна скористатися також лінолеумом, пластиковими панелями або будь-яким іншим водонепроникним матеріалом.
Корисна порада
Якщо на дачній ділянці ви встановили теплицю з полікарбонату, залишок матеріалу можна використовувати для швидкого зведення стін літнього душу. Щоб вони не просвічували, досить обклеїти внутрішню сторону полотна непрозорою липкою плівкою.