Як відзначати Іванов день.

Іванов день - стародавнє свято. Його коріння сягає в часи язичництва, коли люди приписували чарівні, магічні властивості буквально всього, що їх оточувало. З утвердженням християнської релігії в якості панівної число прихильників таких поглядів різко скоротилося. Але церква вважала за доцільне поєднати язичницьке свято з днем народження Іоанна Хрестителя. У нинішній час Іванов день відзначають багато європейських держав.
Інструкція
1
Держави мають свої особливості святкування Іванова дня. Проте є і спільні риси. В обов'язковому порядку розпалюються численні багаття, навколо яких влаштовують масові гуляння. Вважається, що вогонь грає очисну роль, у полум'ї багать як би згоряють всі хвороби, біди, невдачі, які переслідували людей. Тому, якщо ви берете участь у цьому святі, постарайтеся пройти якомога ближче перед вогнем. Якщо вистачить сміливості, і ви впевнені в своїх фізичних можливостях - перестрибніть через багаття з розгону.
2
Велику роль під час цього свята грають водні процедури. Російські люди в цей день з настанням темряви завжди влаштовували масові купання в найближчому відкритому водоймищі. Вони вважали, що таким чином вони ніби змивають всі неприємності і підступи нечистої сили, оскільки воді в цю ніч приписували особливі, магічні властивості. Так як довгий час подібні купання відбувалися спільно чоловіками і жінками, причому в оголеному вигляді, церква дуже негативно ставилася до такого обмиванню, вбачаючи в цьому потурання бісам. Тепер же учасники свята занурюються у воду в купальних костюмах. Ви можете поступити так само.
3
У тих місцях, де немає водойм, можна влаштувати обливання водою з криниці. Також ви можете спеціально в цей день сходити в лазню. До речі, відвідування лазні в Іванів день вважається обов'язковим у деяких народів, наприклад, у фінів і естонців.
4
Згідно з переказами незаміжня дівчина, яка в Іванів день сплете собі головний вінок з дев'яти видів квітів і ляже спати, не знімаючи його, обов'язково побачить у сні свого судженого. Якщо ви належите до прекрасної статі і не пов'язані узами шлюбу, можете долучитися до цього гарного стародавнім звичаєм. А раптом?
5
У ніч цього свята покладається шукати чудодійний цвіт папороті. За переказами він цвіте тільки на Іванов день, і тому, хто його побачить, буде супроводжувати удача і багатство все життя.