Як вибрати литі диски.

Литі диски для автомобілів набувають все більшої популярності. І пов'язано це не тільки з їх зовнішньою красою. Доведено, що легкосплавні диски міцніші і зносостійкі. Однак, щоб вони відповідали всім пропонованим їм вимогам, потрібно їх правильно підібрати.
Інструкція
1
У першу чергу зверніть увагу на ширину обода. Експерти радять орієнтуватися на таке правило: вона повинна бути на 25-30% менше, ніж ширина самого профілю. Не варто вибирати ні дуже широкі, ні дуже вузькі диски, адже це впливає на профіль шини, що, в свою чергу, погіршує її експлуатаційні характеристики. Через неправильно підібраного ширини диска ви ризикуєте понизити реакції на поворот, опір відведенню від перешкоди і бічну жорсткість.
2
Не менш важливим показником, який необхідно враховувати при виборі литого диска, є його діаметр. Останнім часом намітилася тенденція щодо збільшення монтажного діаметру диска. Це дозволяє застосовувати для колеса низькопрофільну гуму. Вона дає автомобілю можливість розвивати велику швидкість і мати кращу маневреність на дорозі. І якщо, у випадку зі штампованими дисками, при такому збільшенні профілю гуми збільшується маса колеса (що неприпустимо), то легкосплавні диски подібною проблемою не володіють. Однак враховуйте, що збільшувати діаметр колеса можна не більш, ніж на 1 дюйм.
3
Не забудьте при виборі литих дисків перевірити і діаметр розташування кріплень. Дана величина більш відома як PCD (Pitch Circle Diametr). Також важливо і кількість отворів, розрахованих під кріплення. Тому фахівці рекомендують по можливості вибирати штатні литі диски. В іншому випадку досить легко помилитися на пару міліметрів, адже стандартно лиття роблять з досить великим допуском по діаметру. Невідповідність отворів і діаметрів кріплень призведе до того, що кріплення диска до колеса не буде повним, тобто частина кріплень залишиться незатянутой. Мало того, що при русі ви будете чути характерний звук, так ви ще ризикуєте втратити колесо в дорозі.
4
Важливе значення при виборі литого диска має і діаметр центрального отвору. Штатні комплекти дисків виробник підганяє під маточину диска. Інші ж виробники збільшують на кілька міліметрів даний отвір. Це потрібно враховувати при установці диска на вісь. Тому при покупці потрібно подбати ще й про придбання додаткового комплекту перехідних кілець, які допоможуть надійно зафіксувати диск.
5
Ну і, звичайно ж, дуже важливо підібрати диск відповідно до вильотом колеса. Так зазвичай називають відстань, яке знаходиться між поздовжньої площиною обода і кріпильною площиною. Уважно поставтеся до даного показника. Адже виліт може бути різним - нульовим, негативним і позитивним. Від цього залежить керованість автомобілем. Підбирати виліт необхідно строго у відповідності з тим, який визначив виробник. Інакше ви ризикуєте перенавантажувати колісні маточини і підвіску. А це, в свою чергу, призведе до дорогого ремонту.
Зверніть увагу
Як правильно вибрати литі диски? Вирішивши поставити на свій автомобіль що щось красиве і виділити його з маси, Ви зробили правильний вибір, зупинившись на дисках. Можна купити диски і більшого діаметру, ніж «штатні», укомплектувавши їх низькопрофільною гумою (зовнішній діаметр колеса залишиться колишнім). При використанні литих дисків така «рокіровка» цілком виправдана: вага колеса майже не збільшується, а виглядає набагато краще.
Корисна порада
Чим литі диски відрізняються від сталевих? Основними відмінностями литих дисків від сталевих є вага, ціна, а також зовнішній вигляд - про це знають усі. Литий диск, в середньому, на 30-40% легше сталевого, що істотно впливає на керованість автомобіля і знижує навантаження на підвіску. У будь-якому випадку слід пам'ятати, що взимку безпечніше і комфортніше їздити на високопрофільної гумі, і особливо це стосується саме литих дисків, тому на зиму правильніше вибирати найменший допустимий виробником автомобіля діаметр диска.