Як придумати схеми візерунків з в'язання.

Останнім часом в'язання, як хобі, набуло широкого поширення. Адже речі, створювані своїми руками завжди оригінальні. Звичайно, будь-яка рукодільниця може використовувати готові візерунки для своєї роботи, але набагато цікавіше створити свій неповторний малюнок і втілити його у виробі.
Вам знадобиться
  • - папір в клітку;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - пряжа;
  • - спиці або гачок.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, який тип схеми вам більше подобається: лінійний (при складанні використовуються скорочення) або графічний (рисунок пояснюється значками). Якщо не впевнені у виборі - спробуйте зв'язати щось по тій і іншій схемам, і тоді ви точно зрозумієте, з чим вам легше працювати: з текстом або з картинкою.
2
Припустимо, вам сподобалося якесь зображення, і ви хочете втілити його в в'язане полотно. В першу чергу Перемалюйте малюнок на папір в клітку (краще на міліметровий), а потім приступите до складання графічної схеми. В цьому випадку простіше буде вказувати кольору знаками, ніж описувати словами. Потім, якщо захочете, завжди зможете зробити докладний опис роботи.
3
Візьміть за основу квадратну сітку. Кожен ряд клітин відповідатиме Провязав ряду, номер якого вкажіть збоку. Зазвичай графічні зображення візерунка починають малювати справа наліво і знизу вгору, парні ряди відповідають виворітного стороні, непарні - лицьової. Один квадратик дорівнює одній петлі. Значок в ньому буде показувати, як провязивать цю петлю. Раппорт (повторення одного і того ж мотиву) вкажіть вертикальними лініями. В лінійних схемах він позначається зірочками, наприклад 2 виворітні * раппорт * 2 виворітні.
4
Зв'яжіть зразок за придуманою схемою. Це допоможе вам вирішити яку пряжу та їх легше використовувати для майбутнього виробу. Як тільки підберете їх, приступайте до останнього етапу роботи по складанню схеми: вимірювання і запису щільності в'язання, малювання креслення деталей і т.п. Потім, виправивши всі недоліки, приступайте до в'язання вироби цілком.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що хороша схема включає в себе не тільки опис процесу роботи та рекомендації по збірці вироби, якщо воно в'яжеться окремими деталями, але і малюнок або фотографію готової моделі. Крім цього, обов'язково має додаватися список матеріалів, скорочень і позначень, вказівку щільності в'язання зразка, а також зображення кожної деталі з проставленими розмірами, наприклад довжиною, шириною і т.д.
Корисна порада
Ви можете використовувати загальноприйняту систему позначення або придумати свою, тоді обов'язково відразу записуйте розшифровку символу, щоб не забути і не заплутатися в подальшому.