Як малювати дерева і їх листя. Як намалювати в олівці дерева листяні і хвойні.

Щоб зобразити дерево з листям, необхідно подумки розділити рослина на основні частини, промальовувати всі елементи і доповнити картину деталями, характерними для даного виду.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, ластик, фарби, пензлі.
Інструкція
1
Перш ніж почати малюнок дерева, подумайте, яке саме рослина ви хочете зобразити, оскільки будова ствола, розташування гілок і форма листя можуть дуже сильно відрізнятися у тих чи інших видів. Ви можете зобразити хвойне або листяне дерево, представника сімейства пальмових.
2
Знайдіть в інтернеті або в енциклопедії фотографії цікавить вас дерева, вони допоможуть вам намалювати схоже рослина.
3
Почніть малюнок із зображення ствола. У більшості дерев він досить прямий, але у деяких, наприклад сосен, основний втечу буває викривленим. Крім того його пропорції можуть значно відрізнятися. Наприклад, в'язи і дуби мають товстий коряжістий ствол, а у беріз або верб він витягнутий і тонкий.
4
Прорисуйте основні гілки. На даному етапі важливо врахувати місце їхнього відділення від стовбура і нахил. Так, у ялин вони починаються невисоко від землі, а в листяних дерев вище. Що стосується нахилу гілок, зверніть увагу, що під вагою великих листя і плодів вони можуть схилитися до землі. На основних гілках в більшості випадків не ростуть листя.
5
Доповніть основні гілки молодими пагонами. Вони значно тонше і не мають тріщин, наростів.
6
Зобразіть листя на молодих гілках. Їх форма визначається видом дерева, тому перш ніж почати промальовування, уточніть будова листя конкретного рослини.
7
Додайте в малюнок деталей. Щоб зробити зображення більш реалістичним, виділіть нарости і тріщини на корі в нижній частині ствола, на гілках намалюйте суцвіття або плоди. Намагайтеся, щоб ваше дерево відповідало фону. Наприклад, не варто малювати дерево з нирками, якщо ви хочете зобразити осінній пейзаж.
8
Приступайте до фарбування. Постарайтеся вибрати фарби, максимально відповідні кольором листя і стовбура конкретного дерева. Наприклад, кора дуба має землистий відтінок, а ясена - сіруватий, береза може бути не тільки білої, але і блідо-жовтою. Врахуйте також, що молода листя має більш насичений і ніжний колір.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UXeSAobEhqQ