Як зробити фарбування автомобіля своїми руками.

Не варто спокушатися уявною простотою і дешевизною самостійної фарбування автомобіля - ні те, ні інше не відповідає дійсності. Якщо ви вирішили радикально змінити колір машини, вам доведеться довго і копітко трудитися, і в будь-якому випадку це обійдеться в копієчку. А якщо це ваш перший досвід фарбування, краще не експериментувати на всьому кузові - для початку спробуйте виправити будь-якої дефект на одній деталі. Ще краще - почати освоєння технології на старому крилі чи двері, взятої зі звалища за найближчими гаражами.
Вам знадобиться
 • - фарба
 • - грунтовка
 • - лак
 • - розчинник
 • - уайт-спірит
 • - укривние плівка
 • - малярський скотч
 • - будівельний фен
 • - наждачний папір
 • - поліефірна Автошпатльовки
 • - шпатель
 • - орбітально-шліфувальна машина
 • - краскопульт
 • - компресор
Інструкція
1
Весь процес фарбування авто складається з декількох етапів, при цьому левова частка часу вами буде витрачена на підготовку поверхні. Спочатку гарненько вимийте деталь з використанням автошампуня і дочекайтеся її повного висихання. Ви також можете просушити її за допомогою будівельного фена. Ретельно огляньте її при хорошому освітленні і під різними кутами: так ви зможете помітити глибокі подряпини, відколи, вм'ятини, сліди іржі та інші грубі дефекти.
2
У місцях серйозних ушкоджень зніміть старе лакофарбове покриття до металу, скориставшись грубозернистою (Р80-100) наждачним папером. Намагайтеся робити скіс від фарби до металу якомога більш плавним. Щоб вирівняти виникли на фарбі подряпини, пройдіться по зачищеною поверхні послідовно декількома тоншими «шкурками» з різницею, що не перевищує 100 одиниць.
3
Якщо ви використовували «сухий» спосіб зняття фарби, очистіть деталь від пилу за допомогою фена і знежирте зачищені ділянки уайтрспіритом. При «мокрою» зачистці дочекайтеся повного висихання поверхні і так само знежирте її.
4
Змішайте Автошпатльовки з затверджувачем у зазначеній на етикетці пропорції. Робіть це швидко, тому шпаклівка починає «схоплюватися» вже через п'ять хвилин. Нанесіть її на підготовлені ділянки жорстким шпателем, намагаючись не залишати напливів. Дочекайтеся повного затвердіння шпаклівки (30-45 хвилин) і проведіть первинну обробку зашпатлевать ділянки за допомогою орбітально-шліфувальної машини, використовуючи «шкурку» із зерном Р180-220. Якщо дефект залишився, нанесіть необхідну кількість шарів шпаклівки. Кожен шар повинен бути тонким, інакше матеріал розтріскається. Всякий раз чекайте повного затвердіння шпаклівки, шліфуйте шар і періть або здувайте пил феном, перш ніж нанести наступний.
5
Тепер матуйте всю поверхню деталі «шкіркою» Р300-360. Це можна зробити вручну, а якщо поверхня не має рельєфу, процес можна «механізувати» за допомогою рубанка або шліфувальні машини. Зітріть пил вологою губкою і просушіть поверхню. Проведіть по шпатлевать ділянкам долонею: вони повинні ідеально зливатися з поверхнею деталі. Якщо ви задоволені результатом, можете приступати до грунтовки.
6
Оскільки фарбувати деталь краще повністю, то і заґрунтувати її треба повністю, тому ймовірність того, що вам вдасться поставити «латочку» з фарби, вкрай невелика. Це необхідно ще й тому, що обрана вами фарба може виявитися несумісною за хімічним складом з вихідною, і тоді їх взаємодія призведе до непередбачуваного результату. Залийте ґрунтовку в краскопульт, при необхідності розбавте її до потрібної в'язкості розчинником, вказаним на етикетці, орієнтуйте факел фарбопульта вертикально. Ширина факела поблизу фарбується повинна становити 25-30 см. Підбирайте необхідну в'язкість грунтовки, відстань до фарбується, швидкість фарбування дослідно-експериментальним шляхом. Потренуйтеся хоча б на газетному аркуші. Грунтовка повинна лягати без напливів, рівним шаром товщиною 30-40 мікрон.
7
Коли ви приступите до грунтовки деталі, починайте розпорошення за краєм поверхні і закінчуйте також за краєм щоб уникнути появи напливів і патьоків. Дочекайтеся повного висихання грунтовки - за винятком епоксидної, грунтовка сохне в кустарних умовах 2-3 години; для прискорення процесу можна скористатися феном. Якщо грунтовка лежить помітно нерівно, її краще зняти повністю за допомогою шліфувальні машини або рубанка зі «шкіркою» 600-800 од. Це дозволить закрити мікротріщини, непомітні для неозброєного ока, без використання проявочного порошку, а іноді виявить дефекти, що не обнаружіми ні тактильно, ні візуально. Усуньте дефекти, нанесіть новий шар грунтовки, просушіть його і, якщо результат задовільний, зашліфуйте наждачкою від 2000 од. Як звичайно, приберіть пил і знежирте поверхню. Тепер можна приступати безпосередньо до фарбування.
8
Дії при нанесенні бази абсолютно аналогічні грунтуванню. Різниця полягає лише в тому, що фарба кладеться в кілька шарів, кожен з яких шліфується після висихання. Якщо ви фарбуєте тільки одну деталь, підбір кольору фарби краще довірити комп'ютеру в автосервісі. Після нанесення 2-3 шарів фарби поверхню покривають лаком в один шар. Втім, це не обов'язково, як і полірування деталі до дзеркального блиску. Якщо ж ви хочете добитися саме такого результату, скористайтеся абразивної полірувальної пастою і шлифмашиной з поролоновою насадкою.
Зверніть увагу
При проведенні лакофарбових робіт обов'язково користуйтеся спецодягом, ховайте волосся під шапку і дихайте тільки через респіратор.Также при роботі з фарбою категорично забороняється палити, тому пари фарб та розчинників вибухонебезпечні.
Корисна порада
Пам'ятайте: при будь-яких лакофарбових роботах ваші головні вороги - пил, суспензія мікрочастинок фарби в повітрі і комахи. Намагайтеся уникати протягів в гаражі і проводити вологе прибирання всього приміщення, включаючи стелі, перед фарбуванням. Вибирайте для проведення кузовних робіт матеріали від одного виробника; обов'язково дотримуйтесь інструкцій на етикетках. Не забудьте зняти всі деталі, які не потребують фарбування: ущільнювачі, замки, декоративні вставки, молдинги та ін.