Як вибрати техніку для запису голосу.

Запис голосу здійснюють за допомогою магнітофонів, аналогових і цифрових диктофонів, комп'ютерів, а також мобільних телефонів і плеєрів. При цьому використовують вбудовані та зовнішні мікрофони, що відрізняються один від одного принципом дії та конструкцією.
Інструкція
1
В мобільних телефонах і MP3-плеєрах функція диктофона є допоміжною. Використовуйте їх для запису голосу лише в тому випадку, якщо вимоги до якості невисокі. Хоча вбудовані в них мікрофони є електретними, чутливість їх настільки мала, що всяка спроба записати промову доповідача навіть з перших рядів залу заздалегідь приречена на невдачу - вийде тихе бубоніння, в якому буде важко розібрати слова. При бажанні можна розташувати прилад в кишені сорочки виступаючого - лише тоді запишеться досить розбірлива мова.
2
Значно краще працюють вбудовані мікрофони у кишенькових диктофонів - як касетних і мікрокасетних, так і цифрових. При придбанні аналогового диктофона врахуйте, що купити до нього касети або мікрокасети досить важко, оскільки у зв'язку з поширенням цифрових технологій вони перестали користуватися попитом. Виходом може стати повторне використання однієї і тієї ж касети після перекладу записів в цифровий вигляд за допомогою звукової карти комп'ютера і подальшого її стирання з аналогового носія. Якщо ж купується цифровий диктофон, зверніть увагу не тільки на обсяг пам'яті, але і на якість роботи з USB-портом. При купівлі дешевого приладу попросіть продавця продемонструвати, що раптового переривання передачі даних не відбувається, навіть якщо апарат підключений до USB-порту і активним протягом декількох хвилин.
3
Якщо у вас зберігся магнітофон, і він добре відрегульований, використовувати для запису голосу можна і його. При наявності в ньому вбудованого мікрофона якість запису вийде краще, ніж при запису MP3-плеєром або мобільним телефоном, але гірше, ніж при використанні диктофона. Зроблена магнітофоном запис також може бути перенесена в комп'ютер через звукову карту.
4
Уникнути додаткових маніпуляцій дозволить використання для запису доповіді комп'ютера. Найбільш зручні в цьому відношенні ноутбуку і нетбуки з вбудованими мікрофонами. Встановіть на машину програму Audacity - вона є кроссплатформенной і підходить до різних ОС. Не забудьте також включити мікрофонний вхід в мікшері - іноді він буває відключеним за замовчуванням.
5
При наявності у будь-якого з описаних вище пристроїв входу для зовнішнього мікрофона його використання дозволить помітно збільшити якість запису. До мобільного телефону можна приєднати гарнітуру, до диктофона або комп'ютера - електретний мікрофон, до магнітофона - динамічний. Винятком з цього правила є деякі ноутбуки Toshiba, розраховані на роботу з динамічними мікрофонами. Підключення мікрофона того типу, на який прилад не розрахований, призведе до повної відсутності звуку або падіння його гучності. Врахуйте також, що динамічний мікрофон в силу меншої чутливості вимагає розміщення безпосередньо перед обличчям мовця, але зате майже не реєструє зовнішні шуми. У дуже галасливій обстановці доцільно використовувати диференційний мікрофон або ларингофон.
Зверніть увагу
Чи не записуйте голоси людей без їх відома. Не користуйтеся пристроями записи голосу, замаскованими під побутові предмети або розташованими потай. При використанні записів керуйтеся положеннями статті 1274 Цивільного кодексу Російської Федерації.