Як зробити сходи для будинку. Як зробити сходи своїми руками.

Сьогодні сходи в будинку виконують не тільки своє функціональне призначення, але і є елементом дизайну інтер'єру. Прийнявши рішення побудувати її самостійно, потрібно врахувати головний момент: вона повинна бути не просто красивою, а ще міцною і безпечною.
Вам знадобиться
  • - будівельні інструменти;
  • - кріплення;
  • - будівельні матеріали.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до будівництва виберіть матеріал, так як сьогодні на будівельному ринку є маса варіантів: дерево, метал, скло, камінь і у кожного є свої плюси і мінуси. Наприклад, робота з каменем вимагає певних зусиль, тоді як склу необхідно обережне поводження і т.п. Тому вибираючи з чого виготовити сходи, врахуйте ще й свої вміння, навички роботи з конкретним будівельним матеріалом.
2
Намалюйте креслення або ескіз. Майте на увазі, що від передбачуваного призначення залежатиме зовнішній вигляд сходів і її конструкція. Так, наприклад, мансардні, підвальна або горищні сходи експлуатуються значно рідше і, як правило, вони не потребують великої кількості декоративній обробці. Вони можуть бути навіть складними. Інша справа міжповерхові, яка розташовується на видному місці і несе основне навантаження, пов'язану з пересуваннями по дому. Тому дана сходова конструкція повинна бути комфортабельною, надійної, красивою і відповідати інтер'єру приміщення.
3
Проведіть всі необхідні розрахунки. Не робіть ступені занадто високими, так як вони будуть ускладнювати сходження, а дрібні небезпечні і незручні - часто крокуючи можна спіткнутися. Вважається, що їх висота не повинна бути не більше 20 см, а ширина - не менше 25, але не більше 30 см.
4
Зробіть заготовки косоурів (похилих балок) і виріжте на них виїмки під сходинки дисковою пилкою і простий ножівкою. Потім встановіть їх. Для кріплення косоурів до стіни використовуйте саморізи і рідкі цвяхи (щоб сходи не скрипіла).
5
Виготовте щаблі й підсходинки. Потім з'єднайте їх між собою і з косоурами. Потім відкриту частину ступенів закрийте тятивою. Встановіть балясини, стовпи, поручні і декоративні елементи.
6
Монтаж гвинтових сходів не сильно відрізняється від сходової конструкції на косоурах. Спочатку встановіть несучу основу, наприклад металеву трубу з діаметром 50мм, і прикріпіть її до підлоги анкерними болтами. Далі на неї надіньте дерев'яну втулку, металеву шайбу і тільки потім сходинку. До широкої частини ступенів прикріпіть балясини, а перила на них приклейте столярним клеєм. Поверх останньої ступені надіньте втулку і закріпіть її декоративної гайкою.
Корисна порада
Не обов'язково самостійно випилювати балясини, ступені і т.п., їх можна придбати в магазині будматеріалів.