Як навчитися сідати на шпагат в домашніх умовах. вчимося стрибати в воду.

Для того щоб сісти на шпагат в домашніх умовах, вам знадобиться тільки стать і ряд простих вправ, які легко освоїти незалежно від віку. Люди старшого віку можуть сісти на шпагат за два місяці, молодші можуть освоїти цю техніку значно раніше.
Інструкція
1
Для початку потрібно розігріти м'язи - інакше можна заробити розтягнення м'язів. Розігріти м'язи може навіть тепла ванна, але краще самому розім'яти м'язи ніг. Після розігріву можна приступати до самих вправ.
2
Найперше і основне вправу допомагає сісти на шпагат - це махи ногами. Робиться воно просто. Встаньте на одну ногу так, щоб на неї припав весь вага тіла. Другу ногу підніміть на максимальну висоту, на яку тільки зможете. Нічого страшного, якщо нога поки вище пояса не піднімається, з часом це зміниться. Далі поміняйте ноги і робіть махи при прямих ногах і прямий спині.
3
Тепер займемося другим вправою для того, щоб сісти на шпагат в домашніх умовах. Покладіть ногу на стіл або на іншу будь-яку поверхню, яка буде врівень з поясом, і робіть нахили до підлоги. Потім поміняйте ноги. Якщо відразу таку вправу не виходить і буде боляче - не варто переживати, вийде в наступний раз, тут найголовніше - регулярність занять.
4
Далі приступимо до третього вправі, яке допоможе вам сісти на шпагат будинку. Власне, спробуйте сісти на шпагат наскільки це буде можливо до виникнення болю. Намагатися сісти можна і на поперечний, так і на поздовжній шпагат.
5
Робити ці вправи потрібно через день по тридцять хвилин. Після двох тижнів тренувань вам вже буде видно результат, який допоможе досягти вам мети - сісти на шпагат в домашніх умовах!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3T39p3l9Cvo
Корисна порада
Не варто робити вправи різко, і відразу, робіть все поступово і плавно, інакше ви ризикуєте отримати травму.
Сісти на шпагат може кожен. Незалежно від статі і віку. Звичайно, молодим це зробити буде легше, ніж літнім. Але терпіння і цілеспрямованість в перебігу декількох тижнів або місяців обов'язково приведуть до потрібного результату.
Інструкція
1
Запам'ятайте: під час вправ на розтяжку зв'язки хворітимуть. Больові відчуття - ознака того, що все йде правильно. Але біль не повинна бути сильною або різкої - контролюйте свої зусилля. Різкий біль може бути сигналом травми м'яза або зв'язки. Після такої травми доведеться довго відновлюватися, і досягнення мети відсунеться надовго. Тренуйтеся регулярно, 2-3 рази на тиждень, по 30-60 хвилин. Всі вправи виконуйте плавно і повільно, без перенапруження і різких рухів.
2
Перед тренуванням ретельно розімніть. Для цього добре підходить біг підтюпцем. У домашніх умовах пробіжку замініть стрибками на скакалці, присіданнями, махами ніг вперед, назад і в сторони. При виконанні махів ноги тримайте прямими, якнайвище піднімати їх не намагайтеся. Крім того, виконуйте вправи для розігріву колінних суглобів, повороти і нахили корпусу в сторони.
3
Основну тренування почніть з випадів. Для цього одну ногу виставте вперед, зігніть в коліні. Другу випряміть і відведіть назад. Спину тримаєте прямій. Виконуйте пружинисті присідання вгору-вниз, потім поміняйте ногу. Для ускладнення вправи якнайдалі висувайте передню ногу і якнайдалі залишайте задню.
4
Для виконання другої вправи широко розставте ноги в сторони. Починайте сідати на одну ногу, згинаючи її в коліні. Другу ногу залиште прямий. Тримаючи корпус прямим, плавно перекочуйте з однієї ноги на іншу. Таз при цьому повинен рухатися по прямій лінії, а не по дузі.
5
Наступна вправа - «метелик». Для його виконання сядьте на підлогу, стопи ніг з'єднайте разом, коліна розведіть в сторони. Робіть пружинисті руху колінами вгору-вниз, намагаючись опустити їх якомога нижче. Для підвищення ефективності допомагайте колін руками. Після закінчення вправи, не змінюючи пози, обхопіть стопи руками і почніть виконувати нахили вперед.
6
Переходьте до вправ на поперечному шпагаті. Сівши на шпагат якнайнижче, з максимальним зусиллям стисніть ноги так, немов намагаєтеся встати. Виконуйте цю вправу в вовняних шкарпетках на паркеті і лінолеумі. У перебігу 10 сек утримуйте максимальне напруження м'язів, потім розслабте їх на 5 сек.
7
В положенні сидячи на максимальному шпагаті, почніть плавно погойдуватися так, щоб ноги потихеньку розсовувалися все ширше і ширше. Також з цього положення робіть нахили корпусу вперед і в сторони. Потім, сидячи на максимальному шпагаті, покладіть під себе стопу книг і усядьтесь на них. Постарайтеся максимально розслабити м'язи, а потім потихеньку прибирати книги з-під себе.
8
Починаючи тренуватися, виконуйте не менше 15 повторень для кожної вправи. Кожні 2 тижні додавайте по 5 повторень, поки не досягнете 45 разів. Намагайтеся при кожному наступному повторенні вправи розтягуватися трохи більше, ніж при попередньому. Але при появі різкого болю послабте зусилля.