Як налаштувати ударну установку.

Ударна установка - це, свого роду, скелет музики, інструмент, що задає ритм, якому підпорядковані всі інші. І, як і всі інші інструменти, барабани можна налаштувати під той музичний стиль, в якому ви граєте.
Інструкція
1
Настройку починайте з том-томів. Візьміть верхній пластик і надіньте його на барабан. Зверху надягніть обруч і починайте закручувати гвинти. Закручуйте їх поступово, і не один за іншим, а ті, що протилежні одна одній - в цьому випадку натяг пластика буде рівномірним. Слідкуйте за тим, як пластик розташований щодо кадла. Як тільки з пластика зникнуть бульбашки і складки, приступайте до подальшої налаштуванні інструменту. Висоту звучання в одного з гвинтів візьміть за зразок. Перевіряйте звучання у кожного гвинта і підганяйте його під цей зразок. Все ті ж самі процедури виконайте і з нижнім пластиком.
2
Тепер черга за малим барабаном. Його звук складається із співвідношення натягу пластику з натягом струн подструнніка. Верхній пластик малого барабана можна налаштувати так само, як і пластик том-томи, а от з нижнім все куди більш цікаво. Його не обов'язково підганяти по звучанню під перший, тут ви маєте великий простір для творчості. Якщо налаштує нижній пластик в унісон з верхнім, то ви отримаєте класичне звучання. Головне, не натягуйте струни занадто сильно - це призведе до погіршення звукових якостей.
3
Щоб налаштувати великий барабан, поставте його на підлогу так, щоб пластик, який ви налаштовуйте, виявився перед вами. Якщо ви граєте на барабані з обома пластиками, то під час настройки один з них зніміть, щоб він не заважав налаштовувати інший. На налагоджуваному пластиці почергово закручуйте болти, домагаючись бажаного звуку. У тому випадку, якщо ви хочете домогтися дзвінкого звуку барабана, грайте з фронтальним пластиком. Щоб уникнути відзвуків, приклейте на робочий пластик внизу смужку поролону, а до фронтального - таку ж смужку, але зверху. Щоб домогтися більш повного звуку, робочий пластик налаштуйте нижче, ніж фронтальний.
Як приємно спостерігати за грою барабанщиків, які за допомогою своєї установки створюють музичні шедеври. Однак дивитися зі сторони - справа одна і здається воно досить легким, а адже навчитися подібного роду грі дуже важко. Крім того, що у музиканта повинен бути талант, він так же повинен відчувати свій інструмент і вміти усувати дефекти, які виникають з часом, адже кожна барабанна установка вимагає ретельної своєчасної настройки і налагодження.
Інструкція
1
Для настройки барабанної установки є фахівці, які за певну плату пропонують свої послуги, але навіщо витрачати кошти і довіряти свій інструмент чужим людям, якщо все можна зробити своїми руками. Відразу хотілося б відзначити, що настройка того чи іншого барабана не повинна відбуватися на килимі або на підлозі, барабан повинен знаходитися на стійці.
2
Постукаєте по пластику барабана у кожного гвинта. Підтягніть ладу лише з тих областях, які занижені. Підтягувати необхідно до тієї пори, поки пластик (корпус барабана) не буде будувати сам собою. Ні в якому разі не можна ігнорувати резонансну сторону, оскільки з часом лад ударної боку зовсім не відповідатиме строю резонансною, а справити в подальшому настройки буде все складніше і складніше, так як з часом звучання буде все нижче і нижче, все гірше і гірше.
3
Вдарте по барабану і прислухайтеся. У разі, якщо лад вірний, зупиніться і перейдіть до налаштування наступних барабанів, якщо ж ні, продовжуйте настройку і для цього виконайте наступні дії.
4
Підтягніть кожен пластик, приблизно на 1/16 - 1/8 обороту за один захід. Підтягувати слід обережно, щоб не пошкодити інструмент і не зіпсувати звучання зовсім.
5
Прослухайте звучання, якщо лад вірний на барабані - зупиніться, якщо ні - дійте дальше.Ударьте по резонансної стороні, прослухайте звучання.
6
Підтягніть повільно один з гвинтів. При цьому будьте уважні, підтягувати слід не більше, ніж на один оборот. Якщо лад відновився, то відпустіть гвинт назад і повільно потроху підтягуйте всі наявні гвинти поки не дійдете до необхідної висоти. Якщо ж інструмент все одно звучить неправильно, відпустіть гвинт і повторіть дії з ударною сторони.
7
У випадку, якщо всі вищеописані дії не принесли результату, швидше за все справа в посадці пластика. Це може статися з причини різкого зміни температури на низьку. В такому випадку необхідно за допомогою звичайного фена прогріти пластик барабанів по всьому колу або пересадити пластик і почати налаштування заново.