Як прикрутити двері для шаф-купе.

Зручні і практичні шафи-купе, придбані в розібраному вигляді, можна збирати самостійно. Однак прикрутити двері до такого шафі може бути досить непростою справою. У цьому випадку для початку потрібно знати, що принцип монтажу дверей будь-якої шафи-купе однаковий для всіх його систем.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - будівельний рівень;
  • - алюмінієвий профіль;
  • - шурупи або саморізи;
  • - ножівка по металу;
  • - дриль;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Змонтуйте стеля, підлога і всі перегородки шафи-купе. При монтажі для вирівнювання деталей використовуйте рівень.
2
Заміряйте ширину отвору шафи, де буде встановлюватися верхня напрямна. Відріжте з алюмінієвого профілю деталь розміром на два міліметри менше отримав результату вимірювання. Щоб акуратно відрізати шматок профілю, пиляйте його з тильного боку і точно під прямим кутом.
3
Намітьте і просвердлите в отриманих деталях отвори так, щоб вони знаходилися через тридцять-п'ятдесят сантиметрів один від одного. Позначте місця для саморізів на панелях з двох сторін паралельно один одному. При цьому тримайте напрямні, щоб профіль був розташований відкритою стороною, а не вниз.
4
Вставте верхню напрямну в шафу-купе і закріпіть її саморізами, залишивши зазор з кожного її боку. Верхня деталь повинна бути паралельна стелі шафи-купе і щільно прилягати до панелі. Закручуйте саморізи якомога сильніше.
5
Заміряйте довжину підстави шафи-купе і відріжте нижню напрямну на один міліметр коротше верхньої. Встановіть нижню напрямну, що не закріплюючи її до шафи.
6
Попросіть помічника поставити двері шафи-купе на місце. При цьому спочатку вставте верхні коліщатка у верхню деталь, потім заведіть двері всередину шафи, а потім поставте нижні коліщатка в нижню напрямну.
7
Відрегулюйте двері по бічних стінок за допомогою регулювальних гвинтів на бічних нижніх коліщатках і пересуваючи нижню напрямну. Перевірте паралельність дверей щодо бічних стінок шафи. Прикрутите нижню напрямну на місце шурупами або саморізами.
Зверніть увагу
Не рекомендується зберігати в шафі-купе важкі предмети, так як, випадково упустивши їх на нижню напрямну, можна повністю вивести її з ладу.
Корисна порада
При необхідності нижню напрямну можна кріпити до підлоги, а верхню - до стелі, з'ясувавши, чи немає в цих місцях електричної проводки. Якщо на підлозі лежить плитка, підкладіть попередньо під направляючу ущільнювач.