Як зупинити кров з пальця.

Існує багато способів і медикаментозних засобів, що допомагають зупинити кровотечу. У більшості випадків невеликі рани кровоточать тільки перші кілька хвилин, не варто в цей час зупиняти кров, так як вона змиває частину бактерій, що потрапили в рану. Тому зупиняти потрібно тільки безперервна кровотеча і, щоб уникнути небажаних наслідків, звернутися до лікаря.
Вам знадобиться
  • - господарське мило,
  • - чиста ганчірочка,
  • - перекис водню,
  • - стерильна марля (квадратики)
  • - пластир,
  • - папір.
Інструкція
1
Насамперед потрібно захистити рану від інфекції. Для цього змочити і намилити господарським милом шматочок чистої ганчірочки. Промити глибоку рану мильним розчином і змити прохолодною водою. Якщо ви порізалися чистим предметом, таким як ніж, то всередині рану промивати не потрібно, а обережно промити навколо мильним розчином.
2
Після промивання, змочити ватяний тампон перекисом водню і ненадовго прикласти до рани. Руку краще тримати піднятою вгору.
3
Забинтувати палець. Для цього взяти кілька шматочків стерильної марлі, прикласти до пальця і щільно прикріпити пластиром або бинтом (але не туго). Саме через тиск на поріз кровотеча повинно зупинитися. Якщо ж вам нікому перев'язати палець, то можна прикласти марлеві квадратики до рани і міцно притиснути, кров зупиниться. Є одна маленька хитрість, для того щоб ми могли безболісно зняти марлеві квадратики і поріз швидше зажив, спочатку на рану покладемо невелику паперову смужку змочену в перекису водню, а тільки потім накладаємо марлеву серветку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F1vtKfb0LjQ
Зверніть увагу
Не використовуйте при порізах йод, він спалює рану, і вона довше заживає. Якщо в поріз потрапила бруд або іржа, терміново зверніться до лікаря, для введення ліків від правця. Якщо навколо рани утворилася пухлина або почервоніння, можливо, туди потрапила інфекція і потрібно обов'язково звернутися до лікаря.
Корисна порада
Завжди тримайте при собі в сумочці антисептик. Не використовуйте при порізах йод, він спалює рану, і вона довше заживає.