Як побудувати з клеєного бруса будинок.

Застосування клеєного бруса при будівництві дозволяє зводити будинки не тільки для сезонного відпочинку, а й для постійного проживання. Споруди з цього матеріалу відрізняються високою міцністю і безпекою для здоров'я. Щоб побудувати будинок з клеєного бруса, потрібно грамотно виконати всі етапи.
Вам знадобиться
 • - клеєний брус;
 • - кріпильні вироби;
 • - матеріал для фундаменту;
 • - утеплювач;
 • - гідроізоляційний матеріал ;
 • - покрівельний матеріал;
 • - деревина для обрешітки;
 • - труби для інженерних комунікацій;
 • - матеріал для виконання електротехнічних робіт ;
 • - інструменти;
 • - сходи;
 • - драбина.
Інструкція
1
Підберіть проект домаРассмотріте різні варіанти будинків з клеєного бруса. Зупиніть свою увагу на готовому проекті, який максимально враховує ваші побажання і фінансові можливості. Доставте необхідний матеріал для будівництва і займіться підготовкою ділянки. Для цього необхідно розчистити майданчик під майбутнє будова, провести її вирівнювання і зробити розмітку кордонів будинку.
2
Закладіть фундаментСооруженія з клеєного бруса мають відносно невелику вагу, а тому дозволяють застосовувати малозаглубленние види фундаментів: стрічковий, пальовий і буронабивної. Щоб вибрати ту чи іншу конструкцію, потрібно враховувати кліматичні умови місцевості, тип грунту і рівень підземних вод. Наприклад, для торфовищ і ділянок з ухилом підійде фундамент палі. Це оптимальний варіант для будов такого типу, крім того він недорогий і міцний. Проведіть його гідроізоляцію - вона стане захистом від впливу грунтової вологи.
3
Зведіть коробСтроітельство виконується зі спеціальних елементів, підігнаних один до одного. Якщо у вашого будинку не один поверх, міжкімнатні перегородки зберіть з того ж бруса, що і стіни. Подбайте про утеплення стиків і пазів - у них потрібно укласти теплоізоляцію, яка захистить будову від проникнення вітру і холоду. Одночасно із закладкою стін проведіть установку балок цокольного перекриття і зробіть підлоги. Спочатку укладіть дошки чорної підлоги, на нього - листи утеплювача і шар парогидроизоляции. Настил чистої підлоги проведіть після завершення основних складальних робіт.
4
Зробіть кровлюПо досягненні потрібної висоти закрийте короб стельовими балками, і проведіть монтаж крокв. Захистіть горищний простір від холоду, уклавши на перекриття і на крокви утеплювач - мінеральну вату. Закрийте кроквяну конструкцію покрівлею.
5
Змонтуйте інженерні сістемиДля забезпечення комфорту змонтуйте комунікації: водопостачання, опалення, каналізацію. Використовуйте для цього сучасні металлополімерниє або поліетиленові труби - вони забезпечать надійність при експлуатації. Особливу увагу приділіть системі електропостачання. Прокладіть дроти в перекриттях в гофрованих металевих рукавах, по стінах і стелі - в пластмасових каналах.
6
Проведіть заключні работиНастеліте чистову підлогу, встановіть вікна та вхідні двері. Міжкімнатні отвори закрийте в останню чергу, щоб не пошкодити обробку дверного полотна. Будови з клеєного бруса не потребують внутрішньої і зовнішньої обробки. Але при бажанні можна використовувати для цього будь-який сучасний оздоблювальний матеріал. Покрийте поверхні безбарвним лаком - він ефектно підкреслить фактуру деревини. На завершення складання будинку встановіть дерев'яний ганок.
Зверніть увагу
Підберіть для покрівлі металеву черепицю - легкий, довговічний і недорогий матеріал широкої колірної гами.
Корисна порада
Якщо ви вирішили змінити відтінок внутрішніх стін, використовуйте лак або тоніровочную просочення.