Як писати дитячі сценарії для свят.

Якість дитячого заходу безпосередньо залежить від того, який сценарій ви запропонуєте ведучому. Складений текст повинен бути легким для сприйняття, захоплювати маленьких глядачів і веселити їх. При написанні дитячого сценарію для свята необхідно врахувати і вікові особливості аудиторії.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - книги з написання сценаріїв;
  • - література з готовими сценаріями;
  • - збірники казок;
  • - збірники ігор.
Інструкція
1
Дізнайтеся, сценарій для якої вікової групи необхідно написати. Цей факт обов'язково треба враховувати при складанні святкової програми. Наприклад, діти дошкільного та молодшого шкільного віку не можуть довго фокусувати увагу на оповіданні. Для них в сценарій включіть побільше ігор, веселих конкурсів, які допоможуть малятам відчути себе справжніми учасниками дії.
2
Для хлопців підліткового віку оптимальним варіантом буде включення в дитячий сценарій для свята енергійних естрадних або спортивних номерів, а також широке використання відеоматеріалів з фрагментами сучасних фільмів.
3
Виберіть тему і ідею для дитячого сценарію. Зазвичай вони обумовлені яким-небудь подією. Наприклад, випускний в дитячому саду, останній дзвінок або перше вересня. У дитячому сценарії свята обов'язково повинна простежуватися ідея. Вона повинна нести в собі виховні та освітні цілі.
4
Оберіть основних героїв для написання сценарію дитячого свята. Ними можуть стати казкові персонажі, популярні «артисти», герої фільмів. Через знайомі імена і коронні фрази буде простіше зацікавити глядачів і легше донести основну ідею заходу.
5
Придумайте такий сюжет, щоб не тільки дітям було цікаво дивитися і слухати, а й вам комфортно і цікаво писати дитячий сценарій для свята. Використовуйте сюжетні лінії з популярних мультфільмів, книг, передач або казок. Зробіть добірку романтичних, гостросюжетних і комічних моментів. Гармонійно вплетені їх у тканину сценарію, використовуючи крилаті фрази обраних героїв.
6
Обов'язково дотримуйтесь чіткій структурі при створенні сценарію. Його композиційна побудова має відповідати законам драматургії. Спершу йде експозиція, метою якої є заінтригувати глядача. Далі слід зав'язка, де відбудуться події, що переростають у активний розвиток дії. Слідом за ним - кульмінація нашого свята і розв'язка. Всі зазначені елементи повинні бути присутніми в літературній основі заходи, якщо ви хочете навчитися писати дитячі сценарії для свят на професійному рівні.