Як слідувати графіку.

Зробити красивий графік всіх своїх термінових і не особливо важливих справ - затія хороша. От тільки чомусь точно слідувати графіку ніколи не вдається. Одні справи вимагають більше часу, ніж планувалося спочатку, інші беруться до уваги, незважаючи на графік, а непередбачені обставини з'являються з лякаючою частотою. Але все ж слідувати графіку і встигати все і завжди можливо, якщо враховувати кілька правил.
Інструкція
1
Робіть графік на кожен день. Навіть якщо у вас є список справ, які потрібно зробити протягом місяця або тижня, це не позбавляє вас від щоденного планування. Як інакше можна керувати своїм життям, якщо ви не в силах спланувати навіть один день?
2
Використовуйте паперовий щоденник. Йому не страшні перепади електрики і поломка комп'ютера. До того ж, як стверджують психологи, все записане ручкою на папері відкладається в пам'яті людини краще, ніж відбите на екрані.
3
При складання графіка розділіть всі справи на п'ять груп. В першу групу входять дуже термінові справи. Їх потрібно зробити у що б то не стало. Беріться за такі справи в першу чергу, навіть якщо вам ліньки або ви не знаєте з якого боку підійти до вирішення проблеми. У другу групу входять справи важливі, але не особливо термінові. Їх бажано зробити, як запланували, але нічого страшного не трапиться, якщо ви трохи зрушите терміни виконання. Третя група - справи, які можна кому-небудь доручити: колезі, підлеглому, чоловікові, дитині. І в останню чергу запишіть в графік задачі, від яких в принципі можна відмовитися.
4
Чи не ставте собі точні терміни виконання аж до хвилини. Адже ви не швидкісний електропоїзд, а жива людина. Якщо ви напишіть звіт не до половині третього дня, а до третьої години, нічого страшного не станеться. Інше завдання вирішите швидше, ніж очікували. А от якщо ви не будете вкладатися в рамки, які самі собі і поставили, то почнете нервувати, злитися і в підсумку слідувати графіку виявиться ще складніше.
5
Чи не звинувачуйте себе, якщо не буде завжди вдаватися все намічене і заплановане. Згадайте закон Парето. Він говорить, що вісімдесят відсотків результату людина досягає двадцятьма відсотками зусиль. І навпаки, вісімдесят відсотків всіх справ створюють лише двадцять відсотків результату. Іншими словами, чотири п'ятих часу ви, по суті, займаєтеся не особливо потрібними справами. То чи варто засмучуватися, якщо щось випало з вашого графіка?